ПЛ: Арсенал извукао бод на Лејну! Остали трљају руке!

Фудбалери Тотенхема и Арсенала одиграли су нерешено 2:2 у дербију Лондона који је обележио 29. коло енглеске Премијер лиге. Меч за титулу којем се радује само Лестер: Потпуно луд дерби Северног Лондона завршен бурном поделом плена. Оба тима су имала предност, али се на крају радују само Лисице - 2:2.

Фудбал 05.03.2016 | 16:00

Дерби за шампионску титулу у Премијер лиги, али меч након којег навише разлога за задовољство има лидер енглеског шампионата - Лестер! Тотенхем и Арсенал су одиграли потпуно луд меч на Вајт Харт Лејну, свако је у појединим тренуцима био на корак од славе, али и ивице понора, а на крају свега по један бод за оба тима, недовољан да би се макли са друге, односно треће позиције на табели - 2:2 (0:1).

Тотенхем је на старту меча био далеко бољи ривал, предвођен амбициозним и упорним Харијем Кејном створио је доста проблема одбрани Арсенала, али када те бројне прилике нису искоришћене уследила је сурова казна. Сјајну акцију Арсенала, правовремено убацивање и асистенцију Бељерина, на најбољи могући начин крунисао је Арон Рамзи, који је мајсторским ударцем петом довео госте у вођство.

Од тог тренутка, па све до десетог минута наставка меча Арсенал је био тим који је диктирао темпо, али се све променлио несмотреним стартом Франсиса Кокелана и другим жутим картоном за француског везисту. Тобџијама је било потребно свега седам минута да у потпуности преокрену резултат. Алдервирелд је у 60. минуту изједначио резултат, а Хари Кејн само два минута касније донео потпуни преокрет свом тиму.

Ипак, ту није било краја потпуној лудници на овом мечу. Алексис Санчез је у 76. минуту искористио нови добар пас Бељерина и продужио наду свом тиму у борби за шампионски трофеј.

Иако је имао играча мање, тај изједначујући погодак у потпуности је раздрмао играче Арсенала, па су гости у самој завршници меча били чак и ближи освајању сва три бода. У последњим тренуцима утакмице у стопостотној шанси се нашао Арон Ремзи, али је Кевин Вимер сјајно уклизао и спречио готово сигуран погодак екипе Арсена Венгера.