ИТА: Фиренца погурала Јуве, нови пораз Лација!

Фиорентина и Наполи ремизирали су у дербију 27. кола Серије А, док је нови пораз доживео Лацио.

Фудбал 29.02.2016 | 23:15

У дуелу екипа из самог врха табеле резултат 1:1 више одговара домаћину јер је остао у борби за директан пласман у Лигу шампиона.

Гости упркос томе што су већ у шестом минуту примили гол од Алонса, не могу бити задовољни јер су се само 60 секунди касније вратили у егал преко Игуаина, а у наставку меча пропустили неколико сјајних шанси.

Наполи ће жалити за две ситуације Игуаина, те по једној Хосеа Каљехона и Лоренца Инсињеа, јер су могли да окончају низ од два меча без победе и остану на боду заостатка за лидером.

Тако Јувентус 11 кола пре краја Калча има три бода више од најближег пратиоца. С друге стране, Наполи има пет испред Роме и Фиорентине.

У претпоследњем мечу кола Лацио је опет разочарао Олимпико, поражен је 2:0 од Сасуола чиме се додатно удаљио од места које води у Европу.

Берарди и Дефрел су оставили Лацијале на 11 бодова од петопласираног Интера, који њима сада бежи тек седам.

За домаћи тим су настопила тројица српских фудбалера, Милан Бишевац и Сергеј Милинковић-Савић су одиграли цео меч, док је Филип Ђорђевић добио шансу у последњих 15 минута уместо Мирослава Клозеа.