ITA: Firenca pogurala Juve, novi poraz Lacija!

Fiorentina i Napoli remizirali su u derbiju 27. kola Serije A, dok je novi poraz doživeo Lacio.

Fudbal 29.02.2016 | 23:15

U duelu ekipa iz samog vrha tabele rezultat 1:1 više odgovara domaćinu jer je ostao u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona.

Gosti uprkos tome što su već u šestom minutu primili gol od Alonsa, ne mogu biti zadovoljni jer su se samo 60 sekundi kasnije vratili u egal preko Iguaina, a u nastavku meča propustili nekoliko sjajnih šansi.

Napoli će žaliti za dve situacije Iguaina, te po jednoj Hosea Kaljehona i Lorenca Insinjea, jer su mogli da okončaju niz od dva meča bez pobede i ostanu na bodu zaostatka za liderom.

Tako Juventus 11 kola pre kraja Kalča ima tri boda više od najbližeg pratioca. S druge strane, Napoli ima pet ispred Rome i Fiorentine.

U pretposlednjem meču kola Lacio je opet razočarao Olimpiko, poražen je 2:0 od Sasuola čime se dodatno udaljio od mesta koje vodi u Evropu.

Berardi i Defrel su ostavili Lacijale na 11 bodova od petoplasiranog Intera, koji njima sada beži tek sedam.

Za domaći tim su nastopila trojica srpskih fudbalera, Milan Biševac i Sergej Milinković-Savić su odigrali ceo meč, dok je Filip Đorđević dobio šansu u poslednjih 15 minuta umesto Miroslava Klozea.