ЕЛ: ПАО први срушио Фенер, маестро Тео...

Ђорђевићев тим потврдио да је озбиљан кандидат за Топ 8 Евролиге. Богдановић промашио тројку за изједначење, Обрадовић љут на судије. Теодосић постигао шест од 16 тројки ЦСКА, који се реванширао Химкију за пораз на старту Топ 16 фазе Евролиге. Реал се провукао у Бамбергу.

Кошарка 25.02.2016 | 23:30

Екипа Панатинаикоса представила је навијачима два од три појачања за други део Топ 16 фазе Евролиге и у узаврелој атмосфери срушила претходно непоражени Фенербахче - 76:71 (15:20, 21:16, 19:17, 21:18).

ПАО је тиме поправио скор на 5-3 и издвојио се на трећем месту табеле Е групе.

Црвена звезда (4-3) би победом над Ефесом (3-4) у петак у Вршцу могла да направи велики корак ка четвртфиналу, јер би онда одмакла тиму Душана Ивковића два корака, можда и три, ако би победа била изражена разликом од макар два поена.

Меч у олимпијској дворани ОАКА већим делом је био потпуно изједначен.

Фенербахче се у 14. минуту одвојио на 20:28, али је домаћин узвратио серијом од 11:0 и све до средине четврте четвртине нико није успео да стекне значајнију предност.

Тада је један од новајлија "зелених" Маркез Хејнс одузео лопту Мелиху Махмутоглуу, а судије превиделе да га је ударио по рукама. Турски бек добио је техничку грешку због протеста, истом мером кажњен је и Жељко Обрадовић и ПАО је са три слободна бацања Хејнса и кошем Џејмса Гиста повисио на 66:59.

Мирослав Радуљица је слободним бацањем три минута пре краја донео Панатинаикосу "плус осам", да би Фенер у наредна два минута направио серију од 7:0 и тројком Бобија Диксона потпуно "закувао" ситуацију - 72:71.

Уследила је мајсторска асистенција Димитриса Дијамантидиса другом новом Американцу, Елиоту Вилијамсу, који је под таблом рутински повећао на 74:71.

Остатак посла завршила је одбрана грчког тима. Богдан Богдановић из тешке позиције је промашио тројку за изједначење, а Вилијамс слободним бацањима поставио коначан резултат.

Жељко Обрадовић неће по добром памтити овај повратак у некада његову дворану. Током последњих пет минута константно је негодовао због судијских одлука и на крају са љутњом на лицу потражио пут до тунела, између раздраганих играча Панатинаикоса, њихових чирлидерсица и ужурбаних ТВ екипа...

Видећемо да ли ће на конференцији за новинаре имати да каже коју оштру реч. С обзиром на лагодну позицију Фенера на табели - кладили бисмо се да неће. Када се опораве Перо Антић и Костас Слукас, његов тим ће поново бити међу најјачима у Евролиги, кадар да стигне бар до Фајнал фора...

РЕЗУЛТАТИ 8. КОЛА:

Дарушафака - Уникаха 78:55 (37:28)
/Харангоди 21, 8ск - Кузминскас 12, 6ск/

Локомотива Кубањ - Цедевита 87:63 (44:33)
/Рендолф 28, 13ск, 5ас, Брокхоф 14 - Билан 11, 6ск/

Панатинаикос - Фенербахче 76:71
/Вилијамс 14, Радуљица 13, 5ск - Јудо 19, 7ск, Диксон 16, 4ск, 4изг/

у петак:

Црвена звезда - Ефес 20.00

ТАБЕЛА: Фенербахче 7-1, Локомотива 6-2, Панатинаикос 5-3, Звезда 4-3, Ефес 3-4, Дарушафака 2-6, Уникаха 2-6, Цедевита 2-6.

Теодосић постигао шест од 16 тројки ЦСКА, који се реванширао Химкију за пораз на старту Топ 16 фазе Евролиге. Реал се провукао у Бамбергу.

Екипе ЦСКА и Лаборал Куће ће и после осмог кола Топ 16 фазе остати на врху изузетно уједначене Ф групе, са скором 6-2.

"Армејци" су против Химкија (4-4) шутирали тројке 16/28 и у обострано брзој и нападачкој игри тријумфовали резултатом 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32).

Далеко најефикаснији појединац на обе стране био је Милош Теодосић је са 26 поена (тројке 6/9), уз три скока, три асистенције и четири грешке.

Пратили су га Нандо Де Коло са 19 и Никита Курбанов са 18 поена, а у пораженом саставу су Тајрис Рајс и Алексеј Швед убацили по 16 поена, један више од Петерија Копонена.

ЦСКА је већ у петом минуту водио 18:6, а Химки само накратко успео да преокрене тројком Рајса у 17. минуту (40:41). Де Коло је са 10 метара на истеку првог полувремена погодио за 53:46, да би распуцани Теодосић крајем треће и почетком четврте деонице одвео домаћи тим на "плус 14" (80:66).

Химки је у 36. минуту пришао најближе, на 89:84, али су Де Коло и Теодосић новим тројкама вратили градског ривала на двоцифрени заостатак - 95:84.

Вођство ЦСКА у финишу је износило максималних 102:86, након чега су изабраници Римаса Куртинаитиса искористили моменте неозбиљности екипе Димитриса Итудиса, да серијом од 9:0 ублаже пораз.

Ипак, није било шансе да угрозе победу ЦСКА, који је надокнадио 89:91 из прве утакмице.

Барселона - Олимпијакос 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА 6-2, Лаборал 6-2, Реал 5-3, Химки 4-4, Барселона 3-4, Олимпијакос 3-4, Бамберг 3-5, Жалгирис 1-7.