EL: PAO prvi srušio Fener, maestro Teo...

Đorđevićev tim potvrdio da je ozbiljan kandidat za Top 8 Evrolige. Bogdanović promašio trojku za izjednačenje, Obradović ljut na sudije. Teodosić postigao šest od 16 trojki CSKA, koji se revanširao Himkiju za poraz na startu Top 16 faze Evrolige. Real se provukao u Bambergu.

Košarka 25.02.2016 | 23:30

Ekipa Panatinaikosa predstavila je navijačima dva od tri pojačanja za drugi deo Top 16 faze Evrolige i u uzavreloj atmosferi srušila prethodno neporaženi Fenerbahče - 76:71 (15:20, 21:16, 19:17, 21:18).

PAO je time popravio skor na 5-3 i izdvojio se na trećem mestu tabele E grupe.

Crvena zvezda (4-3) bi pobedom nad Efesom (3-4) u petak u Vršcu mogla da napravi veliki korak ka četvrtfinalu, jer bi onda odmakla timu Dušana Ivkovića dva koraka, možda i tri, ako bi pobeda bila izražena razlikom od makar dva poena.

Meč u olimpijskoj dvorani OAKA većim delom je bio potpuno izjednačen.

Fenerbahče se u 14. minutu odvojio na 20:28, ali je domaćin uzvratio serijom od 11:0 i sve do sredine četvrte četvrtine niko nije uspeo da stekne značajniju prednost.

Tada je jedan od novajlija "zelenih" Markez Hejns oduzeo loptu Melihu Mahmutogluu, a sudije previdele da ga je udario po rukama. Turski bek dobio je tehničku grešku zbog protesta, istom merom kažnjen je i Željko Obradović i PAO je sa tri slobodna bacanja Hejnsa i košem Džejmsa Gista povisio na 66:59.

Miroslav Raduljica je slobodnim bacanjem tri minuta pre kraja doneo Panatinaikosu "plus osam", da bi Fener u naredna dva minuta napravio seriju od 7:0 i trojkom Bobija Diksona potpuno "zakuvao" situaciju - 72:71.

Usledila je majstorska asistencija Dimitrisa Dijamantidisa drugom novom Amerikancu, Eliotu Vilijamsu, koji je pod tablom rutinski povećao na 74:71.

Ostatak posla završila je odbrana grčkog tima. Bogdan Bogdanović iz teške pozicije je promašio trojku za izjednačenje, a Vilijams slobodnim bacanjima postavio konačan rezultat.

Željko Obradović neće po dobrom pamtiti ovaj povratak u nekada njegovu dvoranu. Tokom poslednjih pet minuta konstantno je negodovao zbog sudijskih odluka i na kraju sa ljutnjom na licu potražio put do tunela, između razdraganih igrača Panatinaikosa, njihovih čirlidersica i užurbanih TV ekipa...

Videćemo da li će na konferenciji za novinare imati da kaže koju oštru reč. S obzirom na lagodnu poziciju Fenera na tabeli - kladili bismo se da neće. Kada se oporave Pero Antić i Kostas Slukas, njegov tim će ponovo biti među najjačima u Evroligi, kadar da stigne bar do Fajnal fora...

REZULTATI 8. KOLA:

Darušafaka - Unikaha 78:55 (37:28)
/Harangodi 21, 8sk - Kuzminskas 12, 6sk/

Lokomotiva Kubanj - Cedevita 87:63 (44:33)
/Rendolf 28, 13sk, 5as, Brokhof 14 - Bilan 11, 6sk/

Panatinaikos - Fenerbahče 76:71
/Vilijams 14, Raduljica 13, 5sk - Judo 19, 7sk, Dikson 16, 4sk, 4izg/

u petak:

Crvena zvezda - Efes 20.00

TABELA: Fenerbahče 7-1, Lokomotiva 6-2, Panatinaikos 5-3, Zvezda 4-3, Efes 3-4, Darušafaka 2-6, Unikaha 2-6, Cedevita 2-6.

Teodosić postigao šest od 16 trojki CSKA, koji se revanširao Himkiju za poraz na startu Top 16 faze Evrolige. Real se provukao u Bambergu.

Ekipe CSKA i Laboral Kuće će i posle osmog kola Top 16 faze ostati na vrhu izuzetno ujednačene F grupe, sa skorom 6-2.

"Armejci" su protiv Himkija (4-4) šutirali trojke 16/28 i u obostrano brzoj i napadačkoj igri trijumfovali rezultatom 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32).

Daleko najefikasniji pojedinac na obe strane bio je Miloš Teodosić je sa 26 poena (trojke 6/9), uz tri skoka, tri asistencije i četiri greške.

Pratili su ga Nando De Kolo sa 19 i Nikita Kurbanov sa 18 poena, a u poraženom sastavu su Tajris Rajs i Aleksej Šved ubacili po 16 poena, jedan više od Peterija Koponena.

CSKA je već u petom minutu vodio 18:6, a Himki samo nakratko uspeo da preokrene trojkom Rajsa u 17. minutu (40:41). De Kolo je sa 10 metara na isteku prvog poluvremena pogodio za 53:46, da bi raspucani Teodosić krajem treće i početkom četvrte deonice odveo domaći tim na "plus 14" (80:66).

Himki je u 36. minutu prišao najbliže, na 89:84, ali su De Kolo i Teodosić novim trojkama vratili gradskog rivala na dvocifreni zaostatak - 95:84.

Vođstvo CSKA u finišu je iznosilo maksimalnih 102:86, nakon čega su izabranici Rimasa Kurtinaitisa iskoristili momente neozbiljnosti ekipe Dimitrisa Itudisa, da serijom od 9:0 ublaže poraz.

Ipak, nije bilo šanse da ugroze pobedu CSKA, koji je nadoknadio 89:91 iz prve utakmice.

Barselona - Olimpijakos 20.45

TABELA: CSKA 6-2, Laboral 6-2, Real 5-3, Himki 4-4, Barselona 3-4, Olimpijakos 3-4, Bamberg 3-5, Žalgiris 1-7.