Požar nije uticao na proizvodnju sistema "IRIS-T"
- Požar u fabrici kompanije "Dil" /Diehl/ u Berlinu, koja je dio koncerna koji proizvodi sisteme protivvazdušne odbrane za Ukrajinu, nije uticao na proizvodnju odbrambenih sistema "IRIS-T", objavio je njemački magazin "Špigl".
Svijet 03.05.2024 | 19:38
Vatrogasci su ranije upozorili na širenje toksičnog dima i savjetovali građanima da izbjegavaju to područje.
"U zgradi gore i hemikalije. Tu su se čuvali sumporna kiselina i bakar-cijanid. Postoji rizik da će se cijanid-vodonik formirati i dići u vazduh sa dimom", rekao je portparol vatrogasne službe Berlina Adrijan Vencel za "Bild".
On je istakao da su četiri sprata zgrade potpuno izgorjela i da se dio objekta urušio, ali da u požaru nema povrijeđenih.
Učenici i nastavnici iz okolnih škola su poslati kućama, a zatvorene su i prodavnice.
Fabrika u Berlinu je postrojenje za cinkovanje za automobilski sektor i dio je njemačke vojne kompanije "Dil metal aplikejšns" koja je specijalizovana za proizvodnju sistema "IRIS-T".
(Srna) Foto: Tanjug/dpa via AP/Christoph Soeder
Komentari / 2
Ostavite komentarNekako
04.05.2024 06:55Mi čudno🤣
ODGOVORITERusi
04.05.2024 10:18Su vec spalili sto su poslali....
ODGOVORITE