АБА: Звездин убједљив реванш Игокеи у Лакташима!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Игокеу у гостима са 74:54, у дуелу 23. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 07.02.2016 | 19:00

Екипа Дејана Радоњића реванширала се Игокеи за пораз у Пиониру у првом делу сезоне и остварила је 17. победу у сезони.

Звезда је одлично отворила дуел у Лакташима, у првих десет минута је убацила пет тројки, примила је само седам поена (19:7), али је домаћин до полувремена ухватио прикључак (35:30).

У наставку ипак није било дилеме. Звезда је уз одличан шут за три поена (13-29) брзо стекла највећих +21, Игокеа је поново покушала да се врати серијом 12-0, али црвено-бели су на крају рутински славили.

Симоновић је меч завршио са 17 поена, Милер је додао 14 уз 4 скока, Лазић 10, а Јовић 6 уз 7 скокова и 7 асистенција. Код домаћина, по 11 поена постигли су Букер и Шибалић, а 10 је додао Гипсон.

Ток меча:

Звезда је распуцано почела дуел у Лакташима. Дангубић је убацио првих шест поена екипе (две тројке), Игокеа се брзо вратила, али уследио је улазак Симоновића који је такође убацио две тројке.

После поена Јовића у контри Звезда је први пут дошла до двоцифрене педности, а онда је тројку убацио и Кинзи – 19:7 после 10 минута. Звезда је у првој деоници шутирала 5-7 за три поена.

Није ипак Звезда на најбољи начин искористила расположеност у шуту за три поена. Играчи Игокее брзо су почетком друге деонице ухватили прикључак, а после везаних тројки Гипсона било је само +2 за госте – 29:27 у 15. минуту.

У потпуности се домаћин вратио у игру у другом делу друге деонице. Звезда се није најбоље снашла на зонску одбрану ривала, али ипак није дозволила Игокеи да преокрене.

Цирбес је у финишу првог полувремена после скока у нападу поентирао уз фаул, па је Звезда на велики одмор отишла са пет поена предности – 35:30.

Почетак другог полувремена припао је Квинсију Милеру који је у првом делу био неприметан. Убацио је пет брзих поена и вратио гостима двоцифрену предност.

Црвено-бели су у том периоду промашили неколико слободних бацања и прилику да се додатно одлепе, али су то урадили нешто касније.

Игокеа је зоном покушавала да спречи лаке поене Цирбеса под кошем, али је то значило да ће спољни играчи Звезде имати простора за шут. У 27. минуту и Гудурић је погодио тројку, а Звезда је имала највећих +14 – 51:37.

Није се ту зауставио тим Дејана Радоњића. Марко Гудурић је сјајно у неколико наврата прочитао додавања играча Игокее, Звезда је после украдених лопти постигла неколико лаких кошева и у 28. минуту је било највећих 58:37.

Ипак, уследила је серија Игокее 7-0, па је Звезда пред старт последње деонице имала ’само’ 14 поена предности – 58:44.

Игокеа је серију са краја треће продужила и на старт последње четвртине. Постигла је 12 везаних поена и пришла на само минус девет – 58:49.

Тада је важну тројку убацио Симоновић, надовезао се Лазић са четири лака поена и црвено-бели су поново стекли озбиљну предност – 65:51. У тим тренцуима је и одлучен победник, Милер је потом убацио тројку, па су црвено-бели лако привели меч крају у своју корист.

МЗТ Скопље - Будућност 21.00

ТАБЕЛА: Будућност 20-2, Звезда 16-6, Цедевита 16-6, Мега 15-7, Цибона 10-12, Партизан 10-13, Задар 10-13, МЗТ 9-13, Олимпија 9-13, Игокеа 9-13, Крка 9-14, Металац 9-14, Сутјеска 8-15, Тајфун 7-16.