БЛ: Обамејанг за побједу Борусије, Леверкузен сигуран...

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су на свом терену Инголштат са 2:0, у 19. колу немачке Бундеслиге. Фудбалери Штутгарта победили су на свом терену Хамбург са 2:1 у последњој суботњој утакмици 19. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 30.01.2016 | 22:00

Бајер Леверкузен тријумфовао је код куће над Хановером 3:0, а Шалке је у гостима савладао Дармштат 2:0.

Голеада виђена је у Бремену, где су Вердер и Херта одиграли 3:3, насупрот сусрета Аугзбург – Ајнтрахт који је завршен без голова.

Екипа Томаса Тухела мучила се да пробије одбрану гостију, али је погоцима Обамејанга у последњих петнаестак минута стигла до три бода. Габонац је довео свој тим у вођство у 77. минуту после савршеног убацивања Пишчека у петерац. Да постигне други погодак помогао му је Кастро у 86. минуту.

Борусија се приближила Бајерну на пет бодов, али минхенски тим свој меч игра у недељу. Инголштат је на десетом месту са 23 бода.

Веома узбудљиво било је у Бремену, где су Вердер и Херта одиграли 3:3. Херта је повела у 29. минуту, када је Дарида на око 30 метара покупио једну одбијену лопту и после дриблинга снажним ударцем погодио мрежу. Платенхарт је у 41. минуту из слободног ударца са 17 метара дуплуирао вођство гостију.

Ипак, Вердер се потпуно вратио у другом делу игре. У 67. минуту је Бартелс после једне соло-акције смањио заостатак, да би Херту на плус два поново одвео Соломон Калу четири минута касније. Бод домаћину донели су Пизаро у 75. минуту из једанаестерца и Гарсија у 77, после корнера Јунузовића.

Херта је после овог меча остала на трећем месту са 34 бода, док је Вердер 15. са 19 бодова.

Леверкузен је четврту позицију сачувао захваљујући двоструком стрелцу Ћићариту и Кислингу. Хановер је остао последњи на табели са само 14 бодова.

Фудбалери Штутгарта победили су на свом терену Хамбург са 2:1 у последњој суботњој утакмици 19. кола немачке Бундеслиге.

"Швабе" су забележиле трећи узастопни првенствени тријумф којим су изашли из зоне испадања.

Штутгарт је повео аутоголом Арона Ханта у 66. минуту, који није успео да одбрани један ударац ривала после корнера.

Хамбруг је у 75. стигао до изједначења, а стрелац је био Артјом Рудневс, међутим, нову предност домаћину, а и шести тријумф у сезони донео Артем Кравец у 88. на додавање Александру Максима.

Штутгарт заузима 15. место са 21 бодом, два више од Вердера, првог тима у зони испадања, док је Хамбург 11. са 22.

Српски фудбалер Филип Костић замењен је у судијској надонкади.