BL: Obamejang za pobjedu Borusije, Leverkuzen siguran...

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Ingolštat sa 2:0, u 19. kolu nemačke Bundeslige. Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Hamburg sa 2:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 30.01.2016 | 22:00

Bajer Leverkuzen trijumfovao je kod kuće nad Hanoverom 3:0, a Šalke je u gostima savladao Darmštat 2:0.

Goleada viđena je u Bremenu, gde su Verder i Herta odigrali 3:3, nasuprot susreta Augzburg – Ajntraht koji je završen bez golova.

Ekipa Tomasa Tuhela mučila se da probije odbranu gostiju, ali je pogocima Obamejanga u poslednjih petnaestak minuta stigla do tri boda. Gabonac je doveo svoj tim u vođstvo u 77. minutu posle savršenog ubacivanja Piščeka u peterac. Da postigne drugi pogodak pomogao mu je Kastro u 86. minutu.

Borusija se približila Bajernu na pet bodov, ali minhenski tim svoj meč igra u nedelju. Ingolštat je na desetom mestu sa 23 boda.

Veoma uzbudljivo bilo je u Bremenu, gde su Verder i Herta odigrali 3:3. Herta je povela u 29. minutu, kada je Darida na oko 30 metara pokupio jednu odbijenu loptu i posle driblinga snažnim udarcem pogodio mrežu. Platenhart je u 41. minutu iz slobodnog udarca sa 17 metara dupluirao vođstvo gostiju.

Ipak, Verder se potpuno vratio u drugom delu igre. U 67. minutu je Bartels posle jedne solo-akcije smanjio zaostatak, da bi Hertu na plus dva ponovo odveo Solomon Kalu četiri minuta kasnije. Bod domaćinu doneli su Pizaro u 75. minutu iz jedanaesterca i Garsija u 77, posle kornera Junuzovića.

Herta je posle ovog meča ostala na trećem mestu sa 34 boda, dok je Verder 15. sa 19 bodova.

Leverkuzen je četvrtu poziciju sačuvao zahvaljujući dvostrukom strelcu Ćićaritu i Kislingu. Hanover je ostao poslednji na tabeli sa samo 14 bodova.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Hamburg sa 2:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige.

"Švabe" su zabeležile treći uzastopni prvenstveni trijumf kojim su izašli iz zone ispadanja.

Štutgart je poveo autogolom Arona Hanta u 66. minutu, koji nije uspeo da odbrani jedan udarac rivala posle kornera.

Hambrug je u 75. stigao do izjednačenja, a strelac je bio Artjom Rudnevs, međutim, novu prednost domaćinu, a i šesti trijumf u sezoni doneo Artem Kravec u 88. na dodavanje Aleksandru Maksima.

Štutgart zauzima 15. mesto sa 21 bodom, dva više od Verdera, prvog tima u zoni ispadanja, dok je Hamburg 11. sa 22.

Srpski fudbaler Filip Kostić zamenjen je u sudijskoj nadonkadi.