Новак Ђоковић поново посјетио пирамиде у Високом
Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, посјетио је височке пирамиде, односно Парк Равне.
Босна и Херцеговина 31.03.2026 | 07:37
Он је у понедјељак 30. марта 2026. дошао у поподневним сатима у Високо гдје се сусрео с директором Фондације 'Археолошки парк: Босанска пирамида Сунца' и проналазачем босанских пирамида Др Семиром Османагићем.
Дугогодишњи пријатељи су прво посјетили парк 'Равне 2' гдје је Др Османагић упознао Ђоковића о новим павиљонима посвећеним Винчанској цивилизацији, Лепенском Виру, Старчевачкој култури, Илирским божанствима, Илирским/Славенским/Босанским вилама, Кулину бану, бистама наших књижевника (Крлежа, Максимовић, Селимовић, Диздар, Прешерен, Андрић, Ујевић, Шантић) те наших научника (Миланковић, Марић-Ајнштајн, Бошковић, Османагић, Пупин, Ружичка, Прелог, Штефан).
Новак је са великим занимањем послушао презентацију о новим открићима у Босанској долини пирамида: примјену елементара сакралне геометрије у распореду пирамида: једнакостраничних троуглова, Цвијета живота и Фибоначијевих спирала. Посебно је било говора о вези пирамида у БиХ и звјездане констелације Плејада.
Било је говора о организацији још једног тениског спектакла у будућности, као оног којим је отворен тениски стадион у парку 'Равне 2' у јулу 2022.
Дан је завршен у прахисторијским подземним тунелима Равне гдје се Новак сусрео с посјетиоцима из Србије, Чешке, Македоније и БиХ.
Како је најављено, Новак Ђоковић вечерас ће бити специјални гост на стадиону Билино поље на којем ће бх. репрезетнација против Италије тражити свој други пласман на Мундијал.
(Вијести.ба) Фото: Фејсбук

Коментари / 0
Оставите коментар