АБА: Пораз Партизана у Подгорици, Крка добила Игокеу!

Кошаркаши Партизана поражени су од Будућности у Подгорици 78:65 у 22. колу АБА лиге. Кошаркаши Крке победили су у Новом Месту Игокеу са 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13) у првој суботњој утакмици 22. кола Јадранске лиге. Кошаркаши Унион Олимпије победили су на свом терену Тајфун 77:69.

Кошарка 30.01.2016 | 21:20

Црно-бели су прекинули низ од три узастопне победе, и сада имају скор 9/13. ово је први пораз Александра Џикића од доласка на место тренера Партизана.

Будућност је уписала 13. узастопну победу, а последњи пораз доживела је управо од Партизана у првом делу сезоне.

У тиму Партизана најефикаснији је био Едо Мурић са 17 поена, три асистенције и три украдене лопте, а Кевин Џонс убацио је 13м уз седам скокова. Вилсон је додао осам поена, а један мање Ђумић.

У победничкој екипи по 13 поена убацили су Марић и Џенкинс, двоцифрен је био још Драгићевића са 13 и Суад Шеховић са 11 поена.

Партизан је предност имао само на почетку сусрета, када је у два нарвата имао плус пет (7:2, 9:4). Домаћи потом прелазе у вођство које нису испуштали до краја. Партизан је извео само десет слободних бацања, прва тек у трећој четвртини. Црно-бели су се држали све до треће четвртине када је Будућност први пут стекла двоцифрену предност. Екипа Александра Џикића претила је и смањивала предност, али није успела да преокрене, правећи доста грешака у нападу. До краја је Будућност имала и плус 18, али је српски тим успео да ублажи пораз.

У наредном колу Партизан игра са Задром у Пиониру, а Будућност са МЗТ-ом у Скопљу.

Кошаркаши Крке победили су у Новом Месту Игокеу са 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13) у првој суботњој утакмици 22. кола Јадранске лиге.

Игокеа је на гостовању у прве две четвртине у потпуности надиграла Крку, али је домаћин и поред заостатка од 14 поена (27:41) ;на полувремену, у другом делу меча успео да надокнади заостатак, а потом да стигне и до убедљиве победе.

Крку су предводили Лука Лапорник са 16 поена и 10 скокова, Јуре Лалић је дао 14, уз шест ухваћених лопти, док је поен мање постигао Ејрон Кастрати.

У екипи Игокее најефикаснији био је Вук Радивојевић са 19 поена, док је Марко Коматина додао 13, а 10 је убацио Теди Гипсон.

Крки је ово девета победа у регионалном такмичењу, па су се после 22 утакмице регионалног такмичења изједначили на шестом месту с Игокеом која има идентичан учинак, али нешто бољу кош разлику.

Кошаркаши Унион Олимпије победили су на свом терену Тајфун 77:69.

Љубљанском тиму ово је девета победа, док је словеначки шампион уписао 15. пораз и налази се на дну табеле. Обе екипе и даље се боре за опстанак.

У наредном колу Олмпија игра са Цедевитом на свом паркету, а Тајфун са Металцем у Ваљеву.

Најефикаснији у победничком тиму био је Рајт са 23 поена, 17 је додао Робинсон, а двоцифрен је био још Лешић са 11.

У екипи Тајфуна Цебулар се истакао са 18 поена, 12 је додао Братож, а уједан мање Болчина.

18.00 Црвена звезда – МЗТ Скопље

ТАБЕЛА: Будућност 20-2, Цедевита 16-5, Звезда 15-6, Мега 14-7, Задар 10-12, МЗТ 9-12, Цибона 9-12, Игокеа 9-13, Партизан 9-13, Крка 9-13, Олимпија 9-13, Металац 8-14, Сутјеска 7-14, Тајфун 7-15.