ABA: Poraz Partizana u Podgorici, Krka dobila Igokeu!

Košarkaši Partizana poraženi su od Budućnosti u Podgorici 78:65 u 22. kolu ABA lige. Košarkaši Krke pobedili su u Novom Mestu Igokeu sa 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13) u prvoj subotnjoj utakmici 22. kola Jadranske lige. Košarkaši Union Olimpije pobedili su na svom terenu Tajfun 77:69.

Košarka 30.01.2016 | 21:20

Crno-beli su prekinuli niz od tri uzastopne pobede, i sada imaju skor 9/13. ovo je prvi poraz Aleksandra Džikića od dolaska na mesto trenera Partizana.

Budućnost je upisala 13. uzastopnu pobedu, a poslednji poraz doživela je upravo od Partizana u prvom delu sezone.

U timu Partizana najefikasniji je bio Edo Murić sa 17 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte, a Kevin Džons ubacio je 13m uz sedam skokova. Vilson je dodao osam poena, a jedan manje Đumić.

U pobedničkoj ekipi po 13 poena ubacili su Marić i Dženkins, dvocifren je bio još Dragićevića sa 13 i Suad Šehović sa 11 poena.

Partizan je prednost imao samo na početku susreta, kada je u dva narvata imao plus pet (7:2, 9:4). Domaći potom prelaze u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja. Partizan je izveo samo deset slobodnih bacanja, prva tek u trećoj četvrtini. Crno-beli su se držali sve do treće četvrtine kada je Budućnost prvi put stekla dvocifrenu prednost. Ekipa Aleksandra Džikića pretila je i smanjivala prednost, ali nije uspela da preokrene, praveći dosta grešaka u napadu. Do kraja je Budućnost imala i plus 18, ali je srpski tim uspeo da ublaži poraz.

U narednom kolu Partizan igra sa Zadrom u Pioniru, a Budućnost sa MZT-om u Skoplju.

Košarkaši Krke pobedili su u Novom Mestu Igokeu sa 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13) u prvoj subotnjoj utakmici 22. kola Jadranske lige.

Igokea je na gostovanju u prve dve četvrtine u potpunosti nadigrala Krku, ali je domaćin i pored zaostatka od 14 poena (27:41) ;na poluvremenu, u drugom delu meča uspeo da nadoknadi zaostatak, a potom da stigne i do ubedljive pobede.

Krku su predvodili Luka Lapornik sa 16 poena i 10 skokova, Jure Lalić je dao 14, uz šest uhvaćenih lopti, dok je poen manje postigao Ejron Kastrati.

U ekipi Igokee najefikasniji bio je Vuk Radivojević sa 19 poena, dok je Marko Komatina dodao 13, a 10 je ubacio Tedi Gipson.

Krki je ovo deveta pobeda u regionalnom takmičenju, pa su se posle 22 utakmice regionalnog takmičenja izjednačili na šestom mestu s Igokeom koja ima identičan učinak, ali nešto bolju koš razliku.

Košarkaši Union Olimpije pobedili su na svom terenu Tajfun 77:69.

Ljubljanskom timu ovo je deveta pobeda, dok je slovenački šampion upisao 15. poraz i nalazi se na dnu tabele. Obe ekipe i dalje se bore za opstanak.

U narednom kolu Olmpija igra sa Cedevitom na svom parketu, a Tajfun sa Metalcem u Valjevu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rajt sa 23 poena, 17 je dodao Robinson, a dvocifren je bio još Lešić sa 11.

U ekipi Tajfuna Cebular se istakao sa 18 poena, 12 je dodao Bratož, a ujedan manje Bolčina.

18.00 Crvena zvezda – MZT Skoplje

TABELA: Budućnost 20-2, Cedevita 16-5, Zvezda 15-6, Mega 14-7, Zadar 10-12, MZT 9-12, Cibona 9-12, Igokea 9-13, Partizan 9-13, Krka 9-13, Olimpija 9-13, Metalac 8-14, Sutjeska 7-14, Tajfun 7-15.