У 1/8 финала: Србија демолирала Француску

Ватерполисти Србије победили су Француску са 16:8 у последњем мечу прве фазе такмчења на Европском првенству у ватерполу које се одржава у Београду.

Остали спортови 14.01.2016 | 21:37

Српски делфини су били апсолутни фаворити на овом мечу и победа није требало да долази у питање, али су се мучили скоро три четвртине. У Арени је било 11.000 људи што је феноменална посета на овом мечу!

Француска је повела са 1:0, а затим је прву четвртину решила са 4:3 у своју корист. Ништа није ишло наше делфине, поготово у одбрани.

Ипак, успели су да преокрену резултат на 6:4, али само накратко. Французи се са два ефектна гола враћају на 6:6.

Све је решено у трећој четвртини када је селектор дејан Савић подвикнуо на играче и када су они заиграли јаче у одбрани.

Ускоро је било 11:7 чиме је меч био преломљен. До краја меча Србија је увећавала своју предност.

Најефикаснији у тиму Србије био је Андрија Прлаиновић са три гола, по два су постигли Стефан Митровић, Слободан Никић, Милош Ћук, Филип Филиповић и Никола Јакшић, а по један гол Живко Гоцић, Душан Мандић и Милан Алексић.

Србија ће у осмини финала у суботу играти са селекцијом Словачке.