U 1/8 finala: Srbija demolirala Francusku

Vaterpolisti Srbije pobedili su Francusku sa 16:8 u poslednjem meču prve faze takmčenja na Evropskom prvenstvu u vaterpolu koje se održava u Beogradu.

Ostali sportovi 14.01.2016 | 21:37

Srpski delfini su bili apsolutni favoriti na ovom meču i pobeda nije trebalo da dolazi u pitanje, ali su se mučili skoro tri četvrtine. U Areni je bilo 11.000 ljudi što je fenomenalna poseta na ovom meču!

Francuska je povela sa 1:0, a zatim je prvu četvrtinu rešila sa 4:3 u svoju korist. Ništa nije išlo naše delfine, pogotovo u odbrani.

Ipak, uspeli su da preokrenu rezultat na 6:4, ali samo nakratko. Francuzi se sa dva efektna gola vraćaju na 6:6.

Sve je rešeno u trećoj četvrtini kada je selektor dejan Savić podviknuo na igrače i kada su oni zaigrali jače u odbrani.

Uskoro je bilo 11:7 čime je meč bio prelomljen. Do kraja meča Srbija je uvećavala svoju prednost.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Andrija Prlainović sa tri gola, po dva su postigli Stefan Mitrović, Slobodan Nikić, Miloš Ćuk, Filip Filipović i Nikola Jakšić, a po jedan gol Živko Gocić, Dušan Mandić i Milan Aleksić.

Srbija će u osmini finala u subotu igrati sa selekcijom Slovačke.