ЕП, ватерполо - преглед првог дана...

Ватерполисти Шпаније победом су почели Европско првенство у Београду, пошто су победили Словачку са 13:4 (4:0, 6:2, 2:1, 1:1), у првом колу Групе А. Ватерполисти Црне Горе отворили су учешће на Европском првенству у Београду сигурном победом над селекцијом Холандије. Ватерполисти Француске очекивано су савладали репрезентацију Малте у првом мечу групе Б Европског првенства у Београду.

Остали спортови 11.01.2016 | 09:00

Најефикаснији у шпанском тиму, који је један од кандидата за медаљу, били су Гиљермо Риос са четири и Гонсало Ећенике са три гола.

Мартин Фамера постигао је два гола за Словачку.

Ватерполисти Црне Горе отворили су учешће на Европском првенству у Београду сигурном победом над селекцијом Холандије.

Црногорци су на старту показали да су фаворити за освајање првог места групе А, тријумфом резултатом 13:6.

Већ после првих осам минута било је јасно како ће меч бити завршен, пошто је Црна Гора водила са великих 5:0. Холанђани су у наставку меча успевали да парирају, али ниједном нису били ни близу да угрозе вођство противника.

Александар Радовић је био најефикаснији у победничком тиму са четири поготка (из пет шутева), по два пута су мрежу противника затресли Никола и Млађан Јановић, а по један погодак су постигли Дарко Бргуљан, Никола Вукчевић, Вјекослав Пасковић, Александар Ивовић и Предраг Јокић.

Код Холанђана је два гола дао Линдхаут, а по једном су се уписали Ван дер Хорст, Гилен и Копман.

Црну Гору у следећем колу чека дерби - у уторак је противник Шпанија (18.45) и у том мечу ћемо добити победника групе

4. Словачка 1 0 0 1 4:13 0

Ватерполисти Француске очекивано су савладали репрезентацију Малте у првом мечу групе Б Европског првенства у Београду.

Французи су у дуелу групе у којој се налази и Србија победили резултатом 17:7 и тако најавили борбу за друго место на табели.

’Галски петлови’ су већ на полувремену водили резултатом 10:4, док су играчи Малте четири од својих седам погодака постигли у другој четвртини.

Без дилеме најбољи појединац меча био је Уго Крусија који је постигао пет голова из осам шутева, док је Тибо Симон додао три поготка.

Са друге стране, пет од седам голова дао је Стевен Камилери, а уписали су се још његов брат Јордан и Метју Замит.