EP, vaterpolo - pregled prvog dana...

Vaterpolisti Španije pobedom su počeli Evropsko prvenstvo u Beogradu, pošto su pobedili Slovačku sa 13:4 (4:0, 6:2, 2:1, 1:1), u prvom kolu Grupe A. Vaterpolisti Crne Gore otvorili su učešće na Evropskom prvenstvu u Beogradu sigurnom pobedom nad selekcijom Holandije. Vaterpolisti Francuske očekivano su savladali reprezentaciju Malte u prvom meču grupe B Evropskog prvenstva u Beogradu.

Ostali sportovi 11.01.2016 | 09:00

Najefikasniji u španskom timu, koji je jedan od kandidata za medalju, bili su Giljermo Rios sa četiri i Gonsalo Ećenike sa tri gola.

Martin Famera postigao je dva gola za Slovačku.

Vaterpolisti Crne Gore otvorili su učešće na Evropskom prvenstvu u Beogradu sigurnom pobedom nad selekcijom Holandije.

Crnogorci su na startu pokazali da su favoriti za osvajanje prvog mesta grupe A, trijumfom rezultatom 13:6.

Već posle prvih osam minuta bilo je jasno kako će meč biti završen, pošto je Crna Gora vodila sa velikih 5:0. Holanđani su u nastavku meča uspevali da pariraju, ali nijednom nisu bili ni blizu da ugroze vođstvo protivnika.

Aleksandar Radović je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa četiri pogotka (iz pet šuteva), po dva puta su mrežu protivnika zatresli Nikola i Mlađan Janović, a po jedan pogodak su postigli Darko Brguljan, Nikola Vukčević, Vjekoslav Pasković, Aleksandar Ivović i Predrag Jokić.

Kod Holanđana je dva gola dao Lindhaut, a po jednom su se upisali Van der Horst, Gilen i Kopman.

Crnu Goru u sledećem kolu čeka derbi - u utorak je protivnik Španija (18.45) i u tom meču ćemo dobiti pobednika grupe

4. Slovačka 1 0 0 1 4:13 0

Vaterpolisti Francuske očekivano su savladali reprezentaciju Malte u prvom meču grupe B Evropskog prvenstva u Beogradu.

Francuzi su u duelu grupe u kojoj se nalazi i Srbija pobedili rezultatom 17:7 i tako najavili borbu za drugo mesto na tabeli.

’Galski petlovi’ su već na poluvremenu vodili rezultatom 10:4, dok su igrači Malte četiri od svojih sedam pogodaka postigli u drugoj četvrtini.

Bez dileme najbolji pojedinac meča bio je Ugo Krusija koji je postigao pet golova iz osam šuteva, dok je Tibo Simon dodao tri pogotka.

Sa druge strane, pet od sedam golova dao je Steven Kamileri, a upisali su se još njegov brat Jordan i Metju Zamit.