НБА: Јокић блиста, Боби вс Бјелица 4:0!

Никола Јокић поново је заблистао, Бобан Марјановић постигао је 4, а Немања Бјелица нити један поен у ноћи између среде и четвртка у НБА лиги.

Кошарка 24.12.2015 | 15:20

Јокић је опет био један од најбољих појединаца у тријумфу Денвера над Финиксом резултатом 104:96, а сада му је фалио један скок за нови дабл-дабл.

Никола је на паркету провео 21 минут и за то време убацио 13 поена (5-7 из игре, 1-2 за три, 2-2 пенали), 9 скокова (5 у нападу), 2 асистенције, једну украдену и две изгубљене лопте.

Нагетси сада имају скор 15-17, српски крилни центар је прошле ноћи остварио свој трећи дабл-дабл, да би против Санса, у колони +/- имао 17 поена, више од свих играча на утакмици.

Најбољи у победничкој екипи био је Ренди Фој са 31 поеном и 6 успешних додавања, Артур је уз 10 ухваћених лопти имао и 19 поена, два више од Бартона.

С друге стране, Најт и Луер уписали су дабл-даблове - први је имао 21 поен и 10 асистенција, а други 18 поена и 10 скокова. Њих је пратио једино Прајс са 20 поена.

Сан Антонио лако је савладао Минесоту са 108:83 у мечу који је савршено осликао ситуацију Бобана Марјановића и Немање Бјелице.

Боби је добио тек нешто више од три минута што му је било довољно да забележи 4 поена (1-1 из игре, 2-2 пенали), по један скок и изгубљену лопту, док је Бјелица за скоро 17 минута на паркету промашио оба покушаја за три поена, ухватио једну лопту, два пута асистирао и направио две личне грешке.

Спарси су решили питање победника већ у првом полувремену које су добили са 14 разлике, највише захваљујући сјајно распоређеним поенима у нападу. Кавај Ленард био је најефикаснији са 19, Паркер је имао 14, Вест 13, а Олдриџ 12.

Највеће звезде Тимбервулвса поново су заказале – Вигинс је постигао само 10 поена, колико и Таунс, Лавин је убацио 17, два више од Шабаза Мухамеда.