NBA: Jokić blista, Bobi vs Bjelica 4:0!

Nikola Jokić ponovo je zablistao, Boban Marjanović postigao je 4, a Nemanja Bjelica niti jedan poen u noći između srede i četvrtka u NBA ligi.

Košarka 24.12.2015 | 15:20

Jokić je opet bio jedan od najboljih pojedinaca u trijumfu Denvera nad Finiksom rezultatom 104:96, a sada mu je falio jedan skok za novi dabl-dabl.

Nikola je na parketu proveo 21 minut i za to vreme ubacio 13 poena (5-7 iz igre, 1-2 za tri, 2-2 penali), 9 skokova (5 u napadu), 2 asistencije, jednu ukradenu i dve izgubljene lopte.

Nagetsi sada imaju skor 15-17, srpski krilni centar je prošle noći ostvario svoj treći dabl-dabl, da bi protiv Sansa, u koloni +/- imao 17 poena, više od svih igrača na utakmici.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Rendi Foj sa 31 poenom i 6 uspešnih dodavanja, Artur je uz 10 uhvaćenih lopti imao i 19 poena, dva više od Bartona.

S druge strane, Najt i Luer upisali su dabl-dablove - prvi je imao 21 poen i 10 asistencija, a drugi 18 poena i 10 skokova. Njih je pratio jedino Prajs sa 20 poena.

San Antonio lako je savladao Minesotu sa 108:83 u meču koji je savršeno oslikao situaciju Bobana Marjanovića i Nemanje Bjelice.

Bobi je dobio tek nešto više od tri minuta što mu je bilo dovoljno da zabeleži 4 poena (1-1 iz igre, 2-2 penali), po jedan skok i izgubljenu loptu, dok je Bjelica za skoro 17 minuta na parketu promašio oba pokušaja za tri poena, uhvatio jednu loptu, dva puta asistirao i napravio dve lične greške.

Sparsi su rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu koje su dobili sa 14 razlike, najviše zahvaljujući sjajno raspoređenim poenima u napadu. Kavaj Lenard bio je najefikasniji sa 19, Parker je imao 14, Vest 13, a Oldridž 12.

Najveće zvezde Timbervulvsa ponovo su zakazale – Vigins je postigao samo 10 poena, koliko i Tauns, Lavin je ubacio 17, dva više od Šabaza Muhameda.