Мало ко је очекивао да ће Дардаи овако изненадити конкуренцију у Бундеслиги. Са пет и више бодова у односу на Бајер, Шалке и Волфсбург, момци из Берлина иду на заслужен одмор.

Фудбал 21.12.2015 | 14:40

Божић и Нову годину, мимо свих очекивања, фудбалери Херте из Берлина и њихов млади тренер, Мађар Пал Дардаи, дочекаће као - трећи на табели!

Иза моћног Бајерн Минхена, иза одличне Борусије Дортмунд, а са пет и више бодова испред снажних Бајер Леверкузена, Шалкеа, Волфсбурга.

Шесту победу у последњих седам утакмица, од чега пет у Бундеслиги, плаво-бели са "Олимпијаштадиона" забележили су у 17. колу, последњем пред месец дана паузе: Херта - Мајнц 2:0 (1:0), пред 40.000 одушевљених навијача.

Двоструки стрелац на путу ка 32. боду (скор 10-2-5) био је репрезентативац Босне и Херцеговине, Ведад Ибишевић, чије су лопте "имале очи" и у 34. минуту, када је погодио Чех Владимир Дарида и у 54. минуту, када је сјајан пас "Веде", уз пар добрих потеза потом, у гол претворио Саломон Калу, помало заборављени ас из Обале Слоноваче.

Херта је фудбалски декласирала Мајнц, домаћин је седам пута шутирао ка голу Лориса Каријуса, пет пута били су то прецизни ударци, а за два Каријус није имао решење. На другој страни, Данац Руне Јарстајн није морао ниједном да интервенише.

У последњих седам сусрета, Дардаијев тим поражен је само на гостовању неприкосновеном Бајерну, када је на "Алијанц арени" било 2:0. Надиграни су Мајнц, Нинрберг у Купу, Дармштат, Леверкузен, Хофенхајм и Хановер укупном гол-разликом 14:2, тако да шампиони Немачке из 1930. и 1931. године заиста имају шта да прославе наредних дана.

Бајерн има 46 бодова, Дортмунд 38, Херта 32, Леверкузен и Шалке 27, Волфсбург 26, итд.

Голеада за крај првог дела сезоне у Бундеслиги и гол одлуке у 88. минуту!

"Колтови" могу и са десеторицом!

За разлику од слављеника Борусије из Дортмунда, имењак из Менхенхладбаха у 17. колу Бундеслиге остварио је тријумф. Драматичан, баш као што је био пораз жуто-црних дан раније...

Тако је прекинута црна серија од три пораза у низу у свим такмичењима, у којима је одбрана бело-црно-зелених капитулирала чак 13 пута (Лига шампиона: Манчестер сити 2:4, Бундеслига: Бајер Леверкузен 0:5, Куп Немачке: Вердер 3:4).

Борусија Менхенгладбах - Дармштат 3:2 (1:1)

И у овом мечу Борусија је примила два гола, али је постигла један више, па ће зимовати на четвртом месту, иза хита сезоне, берлинске Херте.

Гости су до предности дошли у 28. минуту преко Марсела Хелера, а када је Гранит Џака искључен десет минута касније, чинило се да Борусији нема спаса.

Ипак, минут пре одласка на одмор, Ларс Штиндл сјајним ударцем са 18 метара донио је егал и најавио да се домаћин неће предавати у наставку, иако са десеторицом. Тако је и било!

Само што је почело друго полувреме, Хавард Нортвајт донео је вођство "колтовима". Сјајно је Норвежанин погодио из слободног ударца и обрадовао трибине "Борусија Парка".

Вагнер за Хелера, Хелер за Вагнера. Сандро Вагнер главом је затресао мрежу у 67. минуту, а асистирао му је Хелер, стрелац првог гола за госте. Управо је Вангер додао Хелеру код првог поготка Дармштата, али то није било све...

Када се чинило да ће сваком припасти по бод, на сцену је ступио шведски дефанзивац Оскар Вент. Одлично је побегао одбрани Дармштата у 88. минуту и послао лопту испод голмана Кристијана Матеније, за важан тријумф Борусије из Менхенгладбаха, којим је прескочена група од три тима!