Malo ko je očekivao da će Dardai ovako iznenaditi konkurenciju u Bundesligi. Sa pet i više bodova u odnosu na Bajer, Šalke i Volfsburg, momci iz Berlina idu na zaslužen odmor.

Fudbal 21.12.2015 | 14:40

Božić i Novu godinu, mimo svih očekivanja, fudbaleri Herte iz Berlina i njihov mladi trener, Mađar Pal Dardai, dočekaće kao - treći na tabeli!

Iza moćnog Bajern Minhena, iza odlične Borusije Dortmund, a sa pet i više bodova ispred snažnih Bajer Leverkuzena, Šalkea, Volfsburga.

Šestu pobedu u poslednjih sedam utakmica, od čega pet u Bundesligi, plavo-beli sa "Olimpijaštadiona" zabeležili su u 17. kolu, poslednjem pred mesec dana pauze: Herta - Majnc 2:0 (1:0), pred 40.000 oduševljenih navijača.

Dvostruki strelac na putu ka 32. bodu (skor 10-2-5) bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Vedad Ibišević, čije su lopte "imale oči" i u 34. minutu, kada je pogodio Čeh Vladimir Darida i u 54. minutu, kada je sjajan pas "Vede", uz par dobrih poteza potom, u gol pretvorio Salomon Kalu, pomalo zaboravljeni as iz Obale Slonovače.

Herta je fudbalski deklasirala Majnc, domaćin je sedam puta šutirao ka golu Lorisa Karijusa, pet puta bili su to precizni udarci, a za dva Karijus nije imao rešenje. Na drugoj strani, Danac Rune Jarstajn nije morao nijednom da interveniše.

U poslednjih sedam susreta, Dardaijev tim poražen je samo na gostovanju neprikosnovenom Bajernu, kada je na "Alijanc areni" bilo 2:0. Nadigrani su Majnc, Ninrberg u Kupu, Darmštat, Leverkuzen, Hofenhajm i Hanover ukupnom gol-razlikom 14:2, tako da šampioni Nemačke iz 1930. i 1931. godine zaista imaju šta da proslave narednih dana.

Bajern ima 46 bodova, Dortmund 38, Herta 32, Leverkuzen i Šalke 27, Volfsburg 26, itd.

Goleada za kraj prvog dela sezone u Bundesligi i gol odluke u 88. minutu!

"Koltovi" mogu i sa desetoricom!

Za razliku od slavljenika Borusije iz Dortmunda, imenjak iz Menhenhladbaha u 17. kolu Bundeslige ostvario je trijumf. Dramatičan, baš kao što je bio poraz žuto-crnih dan ranije...

Tako je prekinuta crna serija od tri poraza u nizu u svim takmičenjima, u kojima je odbrana belo-crno-zelenih kapitulirala čak 13 puta (Liga šampiona: Mančester siti 2:4, Bundesliga: Bajer Leverkuzen 0:5, Kup Nemačke: Verder 3:4).

Borusija Menhengladbah - Darmštat 3:2 (1:1)

I u ovom meču Borusija je primila dva gola, ali je postigla jedan više, pa će zimovati na četvrtom mestu, iza hita sezone, berlinske Herte.

Gosti su do prednosti došli u 28. minutu preko Marsela Helera, a kada je Granit Džaka isključen deset minuta kasnije, činilo se da Borusiji nema spasa.

Ipak, minut pre odlaska na odmor, Lars Štindl sjajnim udarcem sa 18 metara donio je egal i najavio da se domaćin neće predavati u nastavku, iako sa desetoricom. Tako je i bilo!

Samo što je počelo drugo poluvreme, Havard Nortvajt doneo je vođstvo "koltovima". Sjajno je Norvežanin pogodio iz slobodnog udarca i obradovao tribine "Borusija Parka".

Vagner za Helera, Heler za Vagnera. Sandro Vagner glavom je zatresao mrežu u 67. minutu, a asistirao mu je Heler, strelac prvog gola za goste. Upravo je Vanger dodao Heleru kod prvog pogotka Darmštata, ali to nije bilo sve...

Kada se činilo da će svakom pripasti po bod, na scenu je stupio švedski defanzivac Oskar Vent. Odlično je pobegao odbrani Darmštata u 88. minutu i poslao loptu ispod golmana Kristijana Matenije, za važan trijumf Borusije iz Menhengladbaha, kojim je preskočena grupa od tri tima!