ЛШ: Партизанов ''вртић'' потопио Мађаре!

Ватерполисти Партизана савладали су мађарски СОЦ из Будимпеште 5:4 (1:1, 2:0, 1:0, 1:3), у четвртом колу групе Б Лиге шампиона.

Остали спортови 16.12.2015 | 22:00

Црно-бели су другом победом остали у игри за "Фајнал сикс", јер се налазе на победу од Солнока и Југа који деле другу и трећу позицију.

Стрелци за Партизан били су двоструки стрелац Никола Јакшић, те Драшко Гогов, Огњен Стојановић и Лукас Гилен, док је Димитрије Ристичевић имао 15 одбрана.

Мађаре, који су у првих 25 минута дали само један гол, предводио је Адам Декер са два поготка, док су Ђер Миклош и Драшко Брагуљанин по једном тресли мрежу Партизана.

Након изједначеног првог периода (1:1), српски шампион се разиграо у наставку те головима Стојановића и Јакшића повео 3:1. Почетком другуг полувремена Јакшић доноси +3, а уочи последње деонице црно-бели стижу до чак 4:1.

Мађари се не предају и враћају се у живот, смањују на 4:3 док су играчи Партизана погађали пречку и стативу. Серију гостију прекида Гилен голом за 5:3, након чега Ристичевић сјајном одбраном баца бројне "гробаре" у транс.

Минут пре краја Декер смањује на гол заостатка, да би три секунде пре краја Ђорђе Танасковић одузео Мађарима лопту у одлучујућем налету на Бањици.