LŠ: Partizanov ''vrtić'' potopio Mađare!

Vaterpolisti Partizana savladali su mađarski SOC iz Budimpešte 5:4 (1:1, 2:0, 1:0, 1:3), u četvrtom kolu grupe B Lige šampiona.

Ostali sportovi 16.12.2015 | 22:00

Crno-beli su drugom pobedom ostali u igri za "Fajnal siks", jer se nalaze na pobedu od Solnoka i Juga koji dele drugu i treću poziciju.

Strelci za Partizan bili su dvostruki strelac Nikola Jakšić, te Draško Gogov, Ognjen Stojanović i Lukas Gilen, dok je Dimitrije Rističević imao 15 odbrana.

Mađare, koji su u prvih 25 minuta dali samo jedan gol, predvodio je Adam Deker sa dva pogotka, dok su Đer Mikloš i Draško Braguljanin po jednom tresli mrežu Partizana.

Nakon izjednačenog prvog perioda (1:1), srpski šampion se razigrao u nastavku te golovima Stojanovića i Jakšića poveo 3:1. Početkom drugug poluvremena Jakšić donosi +3, a uoči poslednje deonice crno-beli stižu do čak 4:1.

Mađari se ne predaju i vraćaju se u život, smanjuju na 4:3 dok su igrači Partizana pogađali prečku i stativu. Seriju gostiju prekida Gilen golom za 5:3, nakon čega Rističević sjajnom odbranom baca brojne "grobare" u trans.

Minut pre kraja Deker smanjuje na gol zaostatka, da bi tri sekunde pre kraja Đorđe Tanasković oduzeo Mađarima loptu u odlučujućem naletu na Banjici.