Видео, ЛШ: Меси, видиш ли која је ала на голу Арсенала?!

Аргентинац увек врло расположен против Тобџија, али никада није постигао гол против сјајног Петера Чеха, иако је имао чак шест прилика за то!

Фудбал 18.12.2015 | 10:40

Лионел Меси против Арсенала никада није имао великих проблема, на досадашња четири меча постигао је чак шест голова, али овога пута на гол линији ће га чекати чувар мреже који не зна како је то примити погодак од чувеног аргентинског аса. Велика звезда Барселоне до сада је била актер укупно шест фудбалских представа на којима је на противничком голу стајао сјајни чешки голман и ниједном није успео да постигне гол, а последњи пут када су одмерили снаге није успео да искористи ни ударац са беле тачке. Шансу да то коначно исправи имаће у мечевима овогодишње осмине финала 23. августа и 16. марта 2016. године.

Црна серија између Аргентинца и бившег голмана Челсија почела је још 22. фебруара 2006. године, када је у првом мечу осмине финала Барселона славила на Стамфорду са 2:1 после преокрета, а Меси провео 90 минута на терену. Ипак, у реваншу је терен морао да напусти већ у 25. минуту због повреде, иако је до тог тренутка био убедљиво најбољи играч на терену.

Трећи пут Меси и Чех су се нашли очи у очи у полуфиналу Лиге шампиона у сезони 2008/2009. Први меч на Ноу Кампу завшен је без погодака, док је у легендарном реваншу на Стамфорду Барселона до проласка дошла у трећем минуту надокнаде преко Андреса Инијесте у 93. минуту. Меси је још једном одиграо изузетно квалитетан меч, али за 90 минута на терену ни четврти пут узастопно није постигао гол против Петера Чеха.

Последња два међусобна окршаја одиграла су се у полуфиналу елитног такмичења у сезони 2011/2012. Прво 18. априла 2012. године, када је на Стамфорду славио Челси са 1:0 голом Дрогбе, а последњи пут шест дана касније када је на Ноу Кампу било 2:2, а голове за Барселону постигли Бускетс и Инијеста. Управо на том мечу Меси је имао прилику да коначно скине ту клетву, али је у 49. минуту из једанестерца уздрмао пречку Чеховог гола.