Video, LŠ: Mesi, vidiš li koja je ala na golu Arsenala?!

Argentinac uvek vrlo raspoložen protiv Tobdžija, ali nikada nije postigao gol protiv sjajnog Petera Čeha, iako je imao čak šest prilika za to!

Fudbal 18.12.2015 | 10:40

Lionel Mesi protiv Arsenala nikada nije imao velikih problema, na dosadašnja četiri meča postigao je čak šest golova, ali ovoga puta na gol liniji će ga čekati čuvar mreže koji ne zna kako je to primiti pogodak od čuvenog argentinskog asa. Velika zvezda Barselone do sada je bila akter ukupno šest fudbalskih predstava na kojima je na protivničkom golu stajao sjajni češki golman i nijednom nije uspeo da postigne gol, a poslednji put kada su odmerili snage nije uspeo da iskoristi ni udarac sa bele tačke. Šansu da to konačno ispravi imaće u mečevima ovogodišnje osmine finala 23. avgusta i 16. marta 2016. godine.

Crna serija između Argentinca i bivšeg golmana Čelsija počela je još 22. februara 2006. godine, kada je u prvom meču osmine finala Barselona slavila na Stamfordu sa 2:1 posle preokreta, a Mesi proveo 90 minuta na terenu. Ipak, u revanšu je teren morao da napusti već u 25. minutu zbog povrede, iako je do tog trenutka bio ubedljivo najbolji igrač na terenu.

Treći put Mesi i Čeh su se našli oči u oči u polufinalu Lige šampiona u sezoni 2008/2009. Prvi meč na Nou Kampu zavšen je bez pogodaka, dok je u legendarnom revanšu na Stamfordu Barselona do prolaska došla u trećem minutu nadoknade preko Andresa Inijeste u 93. minutu. Mesi je još jednom odigrao izuzetno kvalitetan meč, ali za 90 minuta na terenu ni četvrti put uzastopno nije postigao gol protiv Petera Čeha.

Poslednja dva međusobna okršaja odigrala su se u polufinalu elitnog takmičenja u sezoni 2011/2012. Prvo 18. aprila 2012. godine, kada je na Stamfordu slavio Čelsi sa 1:0 golom Drogbe, a poslednji put šest dana kasnije kada je na Nou Kampu bilo 2:2, a golove za Barselonu postigli Buskets i Inijesta. Upravo na tom meču Mesi je imao priliku da konačno skine tu kletvu, ali je u 49. minutu iz jedanesterca uzdrmao prečku Čehovog gola.