ПЛ: Ливерпулу реми у 96', Митровић очерупао ''Пијевце'', Арсенал сигуран!

Фудбалери Ливерпула извукли су реми у шестом минуту надокнаде против Вест Брома, док је Александар Митровић покренуо преокрет Њукасла на 'Вајт Харт Лејну'. Фудбалери Арсенала победили су Астон Вилу на Вила Парку са 2:0 у 16. колу енглеске Премијер лиге.

Фудбал 14.12.2015 | 17:00

Ливерпул је у мечу 16. кола Премијер лиге водио против ВБА, али је катастрофалном дефанзивом код прекида дозволио преокрет, да би уз много среће у 96. минуту преко Ориђија изједначио на 2:2.

Њукасл је све до уласка Митровића био у заостатку против Тотенхема, пре него српски репрезентативац после само два минута погодио за 1:1. У последњим тренуцима меча Ајосе Перес добио је лопту од Митровића, савладао Лориса и заокружио велики преокрет 'Сврака'.

Ливерпул је био много бољи на старту меча што је крунисао у 21. минуту преко капитена Хендерсона који се вратио након дуге паузе због повреде. Центаршут Кутиња главом је у срце шеснаестерца спустио Лалана, а Хендерсон је сјајно реаговао и лопту закуцао у мрежу противника.

Међутим, десетак минута каснијеСимон Мињоле лоше реаговао и промашио лопту после корнера, она је после покушаја Рондона дошла до Досона, а овај је лако послао у мрежу.

Крајем првог полувремена Олсон је поново затресао мрежу Белгијанца, али је судија показао офсајд после кратког премишљања и донео исправну одлуку.

Ипак, ВБА стиже до потпуног преокрета у 74. минуту – поново прекид и поново Олсон који се најбоље снашао на првој стативи.

Због тешке повреде Дејана Ловрена меч је продужен осам минута, а Дивок Ориђи је у шестом минуту надокнаде уз много среће погодио реми. Покушао је шут са неких 25 метара, лопта је погодила једног дефанзивца гостију и преварила голмана за лудницу на Енфилду.

Нејтан Дајер донео је предност ’Певцима’ на ’Вајт Харт Лејну’ и све до финиша чинило се да ће бодови остати у Лондону. Ипак, Митровић је по уласку на терен некако дошао до лопте у гужви у казненом простору и са неколико центиметара је угурао у мрежу за свој трећи гол у првенству.

Српски репрезентативац био је најзаслужнији за преокрет ’Сврака’ којим су прескочиле на табели и лондонски Челси – главом је пребацио одбрану и упослио Переса, који се лепо увалио испред одбрамбеног играча и искоса са десне стране, у паду погодио супротни угао.

Фудбалери Арсенала победили су Астон Вилу на Вила Парку са 2:0 у 16. колу енглеске Премијер лиге.

Победу "тобџијама" донели су Жиру са пенала у осмом минуту, и Разми пола сата касније.

Арсенал се попео на чело табеле са 33 бода, једним мање од Манчестер Ситија и Лестера, који меч са Челсијем игра у понедељак.

Астон Вила је на дну табеле са само шест бодова. Ово је била девета утакмица у низу код куће без победе.

У недељу су на програму још два сусрета, од 17 часова Тотенхем очекује Њукасл, а Ливерпул ће угостити ВБА.

Арсенал је повео са пенала већ у осмом минуту, јер је у казненом простору са леђа оборен Волкот, а Жиру постиже погодак са беле тачке. То је 50. погодак Француза у Премијер лиги. Он се тако у „клубу 50“ придружио Тјерију Анрију, Роберту Пиресу, Денису Бергкампу, Јану Рајту, Робину ван персију и Тију Волкоту.

Предност је дуплирана пола сата касније. Сјајан контранапад Арсенала, Рамзи зауставља напад Астон Виле, додаје ка Жируу који шаље лопту Езилу. Немац комбинује са Волкотом, могао је да шутира, али додаје ка Рамзију који постигже гол. Езил је забележио 13. асистенцију ове сезоне.

У другом полувремену није било превише прилика. Највећу је пропустио Арсенал после грешке на средини терена Астон Виле, Рамзи узима лопту, додаје ка Езилу на десној страни, он проиграва Чемберлена који шутира у ближи угао, а голман брани.

У последњих десетак минута Астон Вила је покушавала да дође до гола, али је Арсеналова одбрана била сигурна.