PL: Liverpulu remi u 96', Mitrović očerupao ''Pijevce'', Arsenal siguran!

Fudbaleri Liverpula izvukli su remi u šestom minutu nadoknade protiv Vest Broma, dok je Aleksandar Mitrović pokrenuo preokret Njukasla na 'Vajt Hart Lejnu'. Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu na Vila Parku sa 2:0 u 16. kolu engleske Premijer lige.

Fudbal 14.12.2015 | 17:00

Liverpul je u meču 16. kola Premijer lige vodio protiv VBA, ali je katastrofalnom defanzivom kod prekida dozvolio preokret, da bi uz mnogo sreće u 96. minutu preko Oriđija izjednačio na 2:2.

Njukasl je sve do ulaska Mitrovića bio u zaostatku protiv Totenhema, pre nego srpski reprezentativac posle samo dva minuta pogodio za 1:1. U poslednjim trenucima meča Ajose Peres dobio je loptu od Mitrovića, savladao Lorisa i zaokružio veliki preokret 'Svraka'.

Liverpul je bio mnogo bolji na startu meča što je krunisao u 21. minutu preko kapitena Hendersona koji se vratio nakon duge pauze zbog povrede. Centaršut Kutinja glavom je u srce šesnaesterca spustio Lalana, a Henderson je sjajno reagovao i loptu zakucao u mrežu protivnika.

Međutim, desetak minuta kasnijeSimon Minjole loše reagovao i promašio loptu posle kornera, ona je posle pokušaja Rondona došla do Dosona, a ovaj je lako poslao u mrežu.

Krajem prvog poluvremena Olson je ponovo zatresao mrežu Belgijanca, ali je sudija pokazao ofsajd posle kratkog premišljanja i doneo ispravnu odluku.

Ipak, VBA stiže do potpunog preokreta u 74. minutu – ponovo prekid i ponovo Olson koji se najbolje snašao na prvoj stativi.

Zbog teške povrede Dejana Lovrena meč je produžen osam minuta, a Divok Oriđi je u šestom minutu nadoknade uz mnogo sreće pogodio remi. Pokušao je šut sa nekih 25 metara, lopta je pogodila jednog defanzivca gostiju i prevarila golmana za ludnicu na Enfildu.

Nejtan Dajer doneo je prednost ’Pevcima’ na ’Vajt Hart Lejnu’ i sve do finiša činilo se da će bodovi ostati u Londonu. Ipak, Mitrović je po ulasku na teren nekako došao do lopte u gužvi u kaznenom prostoru i sa nekoliko centimetara je ugurao u mrežu za svoj treći gol u prvenstvu.

Srpski reprezentativac bio je najzaslužniji za preokret ’Svraka’ kojim su preskočile na tabeli i londonski Čelsi – glavom je prebacio odbranu i uposlio Peresa, koji se lepo uvalio ispred odbrambenog igrača i iskosa sa desne strane, u padu pogodio suprotni ugao.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu na Vila Parku sa 2:0 u 16. kolu engleske Premijer lige.

Pobedu "tobdžijama" doneli su Žiru sa penala u osmom minutu, i Razmi pola sata kasnije.

Arsenal se popeo na čelo tabele sa 33 boda, jednim manje od Mančester Sitija i Lestera, koji meč sa Čelsijem igra u ponedeljak.

Aston Vila je na dnu tabele sa samo šest bodova. Ovo je bila deveta utakmica u nizu kod kuće bez pobede.

U nedelju su na programu još dva susreta, od 17 časova Totenhem očekuje Njukasl, a Liverpul će ugostiti VBA.

Arsenal je poveo sa penala već u osmom minutu, jer je u kaznenom prostoru sa leđa oboren Volkot, a Žiru postiže pogodak sa bele tačke. To je 50. pogodak Francuza u Premijer ligi. On se tako u „klubu 50“ pridružio Tjeriju Anriju, Robertu Piresu, Denisu Bergkampu, Janu Rajtu, Robinu van persiju i Tiju Volkotu.

Prednost je duplirana pola sata kasnije. Sjajan kontranapad Arsenala, Ramzi zaustavlja napad Aston Vile, dodaje ka Žiruu koji šalje loptu Ezilu. Nemac kombinuje sa Volkotom, mogao je da šutira, ali dodaje ka Ramziju koji postigže gol. Ezil je zabeležio 13. asistenciju ove sezone.

U drugom poluvremenu nije bilo previše prilika. Najveću je propustio Arsenal posle greške na sredini terena Aston Vile, Ramzi uzima loptu, dodaje ka Ezilu na desnoj strani, on proigrava Čemberlena koji šutira u bliži ugao, a golman brani.

U poslednjih desetak minuta Aston Vila je pokušavala da dođe do gola, ali je Arsenalova odbrana bila sigurna.