АБА: Партизан добио Металац уз повратак Мурића, Цедевита се провукла!

Кошаркаши Партизана победили су Металац у Пиониру резултатом 81:70, у 14. колу регионалне АБА лиге. Кошаркаши Цедевите победили су Игокеу после продужетка са 91:86.

Кошарка 14.12.2015 | 15:20

Уз шесту победу у сезони, Партизан је на овој утакмици добио и повратак на паркет Еда Мурића који је заиграо после вишемесечне паузе због повреде.

Што се утакмице тиче, гости из Ваљева су боље почели. На крилима одличног Јевтовића дошли су до осам поена предности, али је Партизан брзо преокренуо.

У наставку меча играло се у мини-серијама, а Партизан је тек у првих пет минута последње четвртине преломио, одлепио се и на крају је рутински славио.

Петар Аранитовић предводио је вицешампиона Србије са 17 поена, Вилсон је додао 15 уз 5 асистенција, а Маринковић 13 уз 3 скока. На другој страни, Металац је претрпео девети пораз, а најбољи у саставу Ваљеваца били су Јевтовић са 14 поена и 10 скокова и Ракићевић са 13 поена.

Кошаркаши Цедевите победили су Игокеу после продужетка са 91:86, у дуелу 14. кола регионалне АБА лиге.

Екипа Жељка Лукајића је имала велику шансу да оствари победу, али је у финишу посустала и Цедевита се провукла у продужетку.

Игокеа је практично током целе утакмице имала предност, пет минута пре краја имала је +8 (67:59), али Пулен, Вајт и Билан су у самом финишу донели преокрет гостима. Деловало је да ће Цедевита успети да победи после 40 минута, али је 0.7 секунди пре краја Ћапин погодио тројку и изборио продужетак.

У додатних пет минута ипак није било дилеме, па је Цедевита славила. билан је имао 24 поена и 11 скокова, Пулен је додао 17, а Вајт 13 поена. Код домаћина, Раденовић је убацио 23 поена, а Коматина 20.

Цедевита је остварила 11. победу у сезони, док је Игокеа остала на пет тријумфа.

Победу у хрватском дербију остварила је Цибона која је победила Задар са 74:65 и тако стигла до пете победе у сзони.

Жижић је имао 15 поена и 7 скокова, док је Јагодић Куриџа додао 14 поена и 11 скокова. На другој страни, Делаш је убацио 13, а Коузи 11 поена.

Сутјеска - Тајфун 51:60

ТАБЕЛА: Будућност 12-2, Цедевита 11-3, Звезда 10-3, Мега 9-4, Задар 7-7, Тајфун 7-7, Партизан 6-8, Крка 6-8, МЗТ 5-9, Игокеа 5-9, Олимпија 5-9, Цибона 5-9, Металац 5-9, Сутјеска 4-10.