ABA: Partizan dobio Metalac uz povratak Murića, Cedevita se provukla!

Košarkaši Partizana pobedili su Metalac u Pioniru rezultatom 81:70, u 14. kolu regionalne ABA lige. Košarkaši Cedevite pobedili su Igokeu posle produžetka sa 91:86.

Košarka 14.12.2015 | 15:20

Uz šestu pobedu u sezoni, Partizan je na ovoj utakmici dobio i povratak na parket Eda Murića koji je zaigrao posle višemesečne pauze zbog povrede.

Što se utakmice tiče, gosti iz Valjeva su bolje počeli. Na krilima odličnog Jevtovića došli su do osam poena prednosti, ali je Partizan brzo preokrenuo.

U nastavku meča igralo se u mini-serijama, a Partizan je tek u prvih pet minuta poslednje četvrtine prelomio, odlepio se i na kraju je rutinski slavio.

Petar Aranitović predvodio je vicešampiona Srbije sa 17 poena, Vilson je dodao 15 uz 5 asistencija, a Marinković 13 uz 3 skoka. Na drugoj strani, Metalac je pretrpeo deveti poraz, a najbolji u sastavu Valjevaca bili su Jevtović sa 14 poena i 10 skokova i Rakićević sa 13 poena.

Košarkaši Cedevite pobedili su Igokeu posle produžetka sa 91:86, u duelu 14. kola regionalne ABA lige.

Ekipa Željka Lukajića je imala veliku šansu da ostvari pobedu, ali je u finišu posustala i Cedevita se provukla u produžetku.

Igokea je praktično tokom cele utakmice imala prednost, pet minuta pre kraja imala je +8 (67:59), ali Pulen, Vajt i Bilan su u samom finišu doneli preokret gostima. Delovalo je da će Cedevita uspeti da pobedi posle 40 minuta, ali je 0.7 sekundi pre kraja Ćapin pogodio trojku i izborio produžetak.

U dodatnih pet minuta ipak nije bilo dileme, pa je Cedevita slavila. bilan je imao 24 poena i 11 skokova, Pulen je dodao 17, a Vajt 13 poena. Kod domaćina, Radenović je ubacio 23 poena, a Komatina 20.

Cedevita je ostvarila 11. pobedu u sezoni, dok je Igokea ostala na pet trijumfa.

Pobedu u hrvatskom derbiju ostvarila je Cibona koja je pobedila Zadar sa 74:65 i tako stigla do pete pobede u szoni.

Žižić je imao 15 poena i 7 skokova, dok je Jagodić Kuridža dodao 14 poena i 11 skokova. Na drugoj strani, Delaš je ubacio 13, a Kouzi 11 poena.

Sutjeska - Tajfun 51:60

TABELA: Budućnost 12-2, Cedevita 11-3, Zvezda 10-3, Mega 9-4, Zadar 7-7, Tajfun 7-7, Partizan 6-8, Krka 6-8, MZT 5-9, Igokea 5-9, Olimpija 5-9, Cibona 5-9, Metalac 5-9, Sutjeska 4-10.