ФРА: ПСЖ се прошетао Азурном обалом!

Фудбалери Пари Сен Жермена вратили су се на победнички колосек у Лиги 1 после прошлонедељног ремија са Анжером.

Фудбал 05.12.2015 | 10:20

Троструки узастопни шампион Француске савладао је Ницу у гостима резултатом 3:0, и тако дошао до 14. тријумфа у сезони.

На тај начин увећали су предност у односу на другопласирани Каен на 16 бодова и утакмицу више, док је Ница остала на петој позицији са 20 бодова мање од ПСЖ.

У сусрету на Азурној обали све је решено у првом полувремену када су гости водили са 2:0, а дефанзивац Нице Хулт добио црвени картон.

Прво је Единсон Кавани искористио асистенцију Ибрахимовића и лако савладао Кардинале у 35, да би у претпоследњем минуту тог дела игре Швеђанин сигурно извео пенал који је Хулт скривио.

У другом полувремену ’Свеци’ су наставили са доминацијом коју је Златан крунисао новим поготком, овога пута на асистенцију Анхела ди Марије.