FRA: PSŽ se prošetao Azurnom obalom!

Fudbaleri Pari Sen Žermena vratili su se na pobednički kolosek u Ligi 1 posle prošlonedeljnog remija sa Anžerom.

Fudbal 05.12.2015 | 10:20

Trostruki uzastopni šampion Francuske savladao je Nicu u gostima rezultatom 3:0, i tako došao do 14. trijumfa u sezoni.

Na taj način uvećali su prednost u odnosu na drugoplasirani Kaen na 16 bodova i utakmicu više, dok je Nica ostala na petoj poziciji sa 20 bodova manje od PSŽ.

U susretu na Azurnoj obali sve je rešeno u prvom poluvremenu kada su gosti vodili sa 2:0, a defanzivac Nice Hult dobio crveni karton.

Prvo je Edinson Kavani iskoristio asistenciju Ibrahimovića i lako savladao Kardinale u 35, da bi u pretposlednjem minutu tog dela igre Šveđanin sigurno izveo penal koji je Hult skrivio.

U drugom poluvremenu ’Sveci’ su nastavili sa dominacijom koju je Zlatan krunisao novim pogotkom, ovoga puta na asistenciju Anhela di Marije.