Серија А: Наполи је лидер!

Фудбалери Наполија настављају у сјајном ритму ове сезоне.

Фудбал 22.11.2015 | 15:20

Играју можда и најљепши фудбал у Европи, а 16 утакмица у низу су без пораза, а пет мечева узастопно нису примили гол.

Нову побједу, која их је довела на врх табеле Серије А остварили су у Верони на стадиону „ Марк Антонио Бентегоди“. Славили су против Вероне 2:0.

Наполи је диктирао темпо, а домаћа екипа, која је без побједе ове сезоне у Серији А, одолијевала је до 66. минута.

Лоренцо Инсиње је у 66. минуту дувео Наполи у вођство. Асистент је био Марек Хамшик, а омалени Инсиње је успио да постигне гол. Упутио је лопту по земљи, а она је од стативе завршила у голу. Седми гол за играча, који је прошлу сезону пропустио због повреде лигамената.

Само шест минута касније меч је ријешен. Инсиње је асистент, а Игуаину није било тешко да са пет метара пошаље лопту у мрежу за десети гол сезоне.

Бошко Јанковић играо је 70. минута у дресу Вероне. Њега је замијенио ветеран Лука Тони, који се у тим враћа након повреде. Јанковић је имао најбољу шансу за Верону, када је снажно шутирао са ивице шеснаестерца, али је Реина одбранио његов шут.