Serija A: Napoli je lider!

Fudbaleri Napolija nastavljaju u sjajnom ritmu ove sezone.

Fudbal 22.11.2015 | 15:20

Igraju možda i najljepši fudbal u Evropi, a 16 utakmica u nizu su bez poraza, a pet mečeva uzastopno nisu primili gol.

Novu pobjedu, koja ih je dovela na vrh tabele Serije A ostvarili su u Veroni na stadionu „ Mark Antonio Bentegodi“. Slavili su protiv Verone 2:0.

Napoli je diktirao tempo, a domaća ekipa, koja je bez pobjede ove sezone u Seriji A, odolijevala je do 66. minuta.

Lorenco Insinje je u 66. minutu duveo Napoli u vođstvo. Asistent je bio Marek Hamšik, a omaleni Insinje je uspio da postigne gol. Uputio je loptu po zemlji, a ona je od stative završila u golu. Sedmi gol za igrača, koji je prošlu sezonu propustio zbog povrede ligamenata.

Samo šest minuta kasnije meč je riješen. Insinje je asistent, a Iguainu nije bilo teško da sa pet metara pošalje loptu u mrežu za deseti gol sezone.

Boško Janković igrao je 70. minuta u dresu Verone. Njega je zamijenio veteran Luka Toni, koji se u tim vraća nakon povrede. Janković je imao najbolju šansu za Veronu, kada je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Reina odbranio njegov šut.