ЕП: Јуниори ''Змајићи'' бољи од Турске - 2:1!

Јуниорска репрезентација БиХ побиједила је у Бакуу Турску са 2:1.

Фудбал 10.11.2015 | 18:40

Јуниорска репрезентација БиХ побиједила је данас у Бакуу Турску са 2:1 у првом сусрету групе пет квалификација за Европско првенство.

Прво полувријеме завршено је са предношћу Турске, а стријелац је био Беркај Озцан у 13. минуту.

У другом периоду игре наши јуниори су успјели су да преокрену резултат преко Зинедина Мустеданагића у 50. минуту и капитена Амера Гојака у 79. минуту.

Изабраници Тонија Карачића ће се у другом колу састати са Украјином 12. новембра.

„Утакмица је била квалитетна. Резултат 2:1 у нашу корист је заслужен. Отварање утакмице није било добро јер је Турска имала иницијативу, стварала притисак и постигла погодак. Након гола смо ми били боља екипа и створили смо неколико добрих прилика које у првом полувремену нисмо искористили. Момци су ипак успјели да се врате у другом дијелу игре гдје смо након искључења противничког играча изједначили резултат. Уз добру контролу и посјед лопте на крају смо постигли још један гол за побједу. Честитам играчима на одличној утакмици. Побиједили смо веома квалитетну Турску и представили и нашу државу на најбољи начин“, рекао је селектор наше репрезентације Тони Карачић.