EP: Juniori ''Zmajići'' bolji od Turske - 2:1!

Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je u Bakuu Tursku sa 2:1.

Fudbal 10.11.2015 | 18:40

Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je danas u Bakuu Tursku sa 2:1 u prvom susretu grupe pet kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme završeno je sa prednošću Turske, a strijelac je bio Berkaj Ozcan u 13. minutu.

U drugom periodu igre naši juniori su uspjeli su da preokrenu rezultat preko Zinedina Mustedanagića u 50. minutu i kapitena Amera Gojaka u 79. minutu.

Izabranici Tonija Karačića će se u drugom kolu sastati sa Ukrajinom 12. novembra.

„Utakmica je bila kvalitetna. Rezultat 2:1 u našu korist je zaslužen. Otvaranje utakmice nije bilo dobro jer je Turska imala inicijativu, stvarala pritisak i postigla pogodak. Nakon gola smo mi bili bolja ekipa i stvorili smo nekoliko dobrih prilika koje u prvom poluvremenu nismo iskoristili. Momci su ipak uspjeli da se vrate u drugom dijelu igre gdje smo nakon isključenja protivničkog igrača izjednačili rezultat. Uz dobru kontrolu i posjed lopte na kraju smo postigli još jedan gol za pobjedu. Čestitam igračima na odličnoj utakmici. Pobijedili smo veoma kvalitetnu Tursku i predstavili i našu državu na najbolji način“, rekao je selektor naše reprezentacije Toni Karačić.