Партизан "потопио" Звезду на Бањици – 15:3!

Ватерполисти Партизана декласирали су највећег ривала Црвену Звезду резултатом 15:3, у мечу петог кола регионалне Триглав лиге.

Остали спортови 30.10.2015 | 22:00

Партизан је потпуно доминирао на базену Бањица против екипе којој су послали шесторицу играча на позајмицу.

Дуел је био решен већ у првој четвртини коју су ’црно-бели’ добили са 4:0, а најрасположенији био је Гаврил Суботић који је постигао два гола.

Наставио је репрезентативац Србије да носи Партизан – постигао је још два поготка, а придружили су му се Филип Радојевић и Данило Аџић, па је после 15 минута ватерпола на семафору писало 8:0. Звезда се тек тада уписала преко Вељка Танкосића, да би на 9:2 смањио Филип Јанковић – један од играча Партизана који носи црвено-белу капицу на позајмици.

Владимир Вујасиновић често је ротирао своју екипу некада остављајући само голмана, а момци у белим капицама желели су да постигну што више голова.

У стрелце се уписао и Радомир Драшовић, да би Радојевић новим поготком поставио великих 11:2 на крају треће четвртине.

Очекивано, у последњој четвртини потпуно је опао ритам, а после „размене“ голова Филип Радивојевић вратио је двоцифрену предност Партизану – 13:3. До краја сусрета Драшовић и Драшко Гогов погађали су за коначних 12 разлике – 15:3.

Играчи тренера Вујасиновића овим успехом осигурали су четврто место са 10 освојених бодова, док је Звезда остала две позиције испод са шест бодова.

У осталим мечевима петог кола одиграним у петак, Војводина је доживела убедљив пораз на гостовању Морнару, резултатом 10:3. Приморје је добило Јадран на страни са 16:9, а Југ је оправдао репутацију домаћина тријумфом над Младости – 15:9.