ИТА: Јувентус тоне, Михајловић чува посао!

Фудбалери Јувентуса забележили су нови пораз па после десет кола Серије А заостају чак 11 бодова за водећом Ромом.

Фудбал 29.10.2015 | 12:20

Бољи од шампиона био је Сасуоло 1:0. Рома је савладала Удинезе 3:1 и задржала два бода предности испред Наполија и Фиорентине, који су савладали Палермо, односно Верону са по 2:0.

Милан је победио Кјево минималним резултатом па је Синиша Михајловић задржао посао на Сан Сиру, бар за сада. Лацио је поражен од Аталанте после преокрета 2:1, уз аутогол Душана Басте.

Ђеноа је у 94. минуту изборила 3:3 на гостовању против Торина, док је Фрозиноне савладао Карпи 2:1, у дуелу прошлосезонских друголигаша.

Јуве је од 20. минута заостајао у Сасуолу, тиму који би могао да се назове "филијалом" италијанског шампиона, голом Сансонеа, али се кључни тренутак меча догодио пет минута пре полувремена, када је капитен Ђорђо Кјелини због другог оштрог фаула искључен.

"Стара дама" је иако бројчано слабија имала теренску иницијативу у наставку меча, али Марио Манџукић и Пол Погба нису искористили две најбоље шансе за изједначење.

Миралем Пјанић је наставио серију голова, а Рома забележила пету узастопну победу и задржала прво место на табели. Римљани су већ у првих десет минута решили меч са Удинезеом, јер је након Пјанића погодио и Мајкон, да би меч решио пола сата пре краја Жервињо.

Серију победа наставио је и Наполи који је погоцима Гонсала Игуаина и Дриеса Мертенса срушио Палермо, а идентичним резултатом је низ од два пораза прекинула Фиорентина. Аутогол Маркеса и Никола Калинић су донео нови тријумф "Виоли".

Милан се опет мучио у завршници, играчи Синише Михајловића су само четири пута успели да погоде оквир гола од чак 24 покушаја, али што је најважније Лука Антонели је у 53. минуту искористио сјајан пас Карлоса Баке и постигао једини гол за другу узастопну победу "росонера".

Михајловић је за сад сачувао посао, али у следећем колу гостује Лацију који је у великој кризи. Римљани су доживели други пораз у последња три кола, упркос раном вођству у Бергаму. Аталанта је преокренула у последњих 20 минута, а све је покренуо аутоголо српског репрезентативца Душана Басте.

Јунаци вечери били су Паоло Самарко, који је у 91. минуту донео Фрозинонеу победу над Карпијем, трећу у последњих пет кола за дебитанта у елити, те Дијего Лушалт, двоструки стрелац за Ђеноу у Торину, који је у 94. минуту спасао "грифоне" пораза од "бикова", који су повели аутоголом минут пре краја.