ITA: Juventus tone, Mihajlović čuva posao!

Fudbaleri Juventusa zabeležili su novi poraz pa posle deset kola Serije A zaostaju čak 11 bodova za vodećom Romom.

Fudbal 29.10.2015 | 12:20

Bolji od šampiona bio je Sasuolo 1:0. Roma je savladala Udineze 3:1 i zadržala dva boda prednosti ispred Napolija i Fiorentine, koji su savladali Palermo, odnosno Veronu sa po 2:0.

Milan je pobedio Kjevo minimalnim rezultatom pa je Siniša Mihajlović zadržao posao na San Siru, bar za sada. Lacio je poražen od Atalante posle preokreta 2:1, uz autogol Dušana Baste.

Đenoa je u 94. minutu izborila 3:3 na gostovanju protiv Torina, dok je Frozinone savladao Karpi 2:1, u duelu prošlosezonskih drugoligaša.

Juve je od 20. minuta zaostajao u Sasuolu, timu koji bi mogao da se nazove "filijalom" italijanskog šampiona, golom Sansonea, ali se ključni trenutak meča dogodio pet minuta pre poluvremena, kada je kapiten Đorđo Kjelini zbog drugog oštrog faula isključen.

"Stara dama" je iako brojčano slabija imala terensku inicijativu u nastavku meča, ali Mario Mandžukić i Pol Pogba nisu iskoristili dve najbolje šanse za izjednačenje.

Miralem Pjanić je nastavio seriju golova, a Roma zabeležila petu uzastopnu pobedu i zadržala prvo mesto na tabeli. Rimljani su već u prvih deset minuta rešili meč sa Udinezeom, jer je nakon Pjanića pogodio i Majkon, da bi meč rešio pola sata pre kraja Žervinjo.

Seriju pobeda nastavio je i Napoli koji je pogocima Gonsala Iguaina i Driesa Mertensa srušio Palermo, a identičnim rezultatom je niz od dva poraza prekinula Fiorentina. Autogol Markesa i Nikola Kalinić su doneo novi trijumf "Violi".

Milan se opet mučio u završnici, igrači Siniše Mihajlovića su samo četiri puta uspeli da pogode okvir gola od čak 24 pokušaja, ali što je najvažnije Luka Antoneli je u 53. minutu iskoristio sjajan pas Karlosa Bake i postigao jedini gol za drugu uzastopnu pobedu "rosonera".

Mihajlović je za sad sačuvao posao, ali u sledećem kolu gostuje Laciju koji je u velikoj krizi. Rimljani su doživeli drugi poraz u poslednja tri kola, uprkos ranom vođstvu u Bergamu. Atalanta je preokrenula u poslednjih 20 minuta, a sve je pokrenuo autogolo srpskog reprezentativca Dušana Baste.

Junaci večeri bili su Paolo Samarko, koji je u 91. minutu doneo Frozinoneu pobedu nad Karpijem, treću u poslednjih pet kola za debitanta u eliti, te Dijego Lušalt, dvostruki strelac za Đenou u Torinu, koji je u 94. minutu spasao "grifone" poraza od "bikova", koji su poveli autogolom minut pre kraja.