АБА: Игокеа славила против Партизана!

Кошаркаши Партизана изгубили су од Игокее у гостима са 71:64 у четвртом колу АБА лиге и сада имају скор 1-3.

Кошарка 10.10.2015 | 20:20

Црно-бели су дуго водили, имали су и десет поена вишка, али је Игокеа преокренула у завршници треће четвртине и до краја ту предност није испустила.

Игокеа, која сада има скор 3-1, у следећем колу гостује МЗТ-у у Скопљу, док Партизан дочекује Сутјеску на свом паркету.

Партизан је и током трећег периода имао девет поена вишка, али шут је стао црно-беле, нису успевали да пронађу право решење у нападу и Игокеа се постепено враћала, и то након што је тренер Лукајић искључен због протеста на два минута до краја треће четвртине.

Управо после тога Игокеа је направила серију 9-0 захваљујући Ћапину и повела је са 55:50. Партизан се накратко вратио, али је дозвољено неколико лаких поена Раденовића под кошем, док на другој страни није било адекватног одговора.

Игокеа је чувала предност, а утакмицу је дефинитивно преломио Радивојевић тројком за 66:58 на 72 секунде до краја.

Феноменалну партију за Београђане пружио је Петар Аранитовић, који је уписао 24 поена (2-3 за два, 5-9 за три) и 3 скока. Он је и у последњој четвртини два пута враћао црно-беле у игру, али није имао адекватну помоћ саиграча.

Божо Ђумић имао је 11 поена (5-7 из игре) и 2 скока, Александар Цветковић забележио је 10 поена (3-9 из игре), 1 асистенцију и 4 изгубљене лопте, уз два-три пропуста у завршници меча, а лош дан имао је и Вања Маринковић – 5 поена (0-5 из игре, 5-8 пенали) и 3 скока.

Вук Радивојевић предводио је Игокеу са 12 поена (4-10 из игре), по 7 скокова и асистенција, 2 украдене и 4 изгубљене лопте, и Иван Раденовић уписао је 12 поена (5-13 из игре, 6ск), а Александар Ћапин додао је 11 поена и 2 асистенције.