ABA: Igokea slavila protiv Partizana!

Košarkaši Partizana izgubili su od Igokee u gostima sa 71:64 u četvrtom kolu ABA lige i sada imaju skor 1-3.

Košarka 10.10.2015 | 20:20

Crno-beli su dugo vodili, imali su i deset poena viška, ali je Igokea preokrenula u završnici treće četvrtine i do kraja tu prednost nije ispustila.

Igokea, koja sada ima skor 3-1, u sledećem kolu gostuje MZT-u u Skoplju, dok Partizan dočekuje Sutjesku na svom parketu.

Partizan je i tokom trećeg perioda imao devet poena viška, ali šut je stao crno-bele, nisu uspevali da pronađu pravo rešenje u napadu i Igokea se postepeno vraćala, i to nakon što je trener Lukajić isključen zbog protesta na dva minuta do kraja treće četvrtine.

Upravo posle toga Igokea je napravila seriju 9-0 zahvaljujući Ćapinu i povela je sa 55:50. Partizan se nakratko vratio, ali je dozvoljeno nekoliko lakih poena Radenovića pod košem, dok na drugoj strani nije bilo adekvatnog odgovora.

Igokea je čuvala prednost, a utakmicu je definitivno prelomio Radivojević trojkom za 66:58 na 72 sekunde do kraja.

Fenomenalnu partiju za Beograđane pružio je Petar Aranitović, koji je upisao 24 poena (2-3 za dva, 5-9 za tri) i 3 skoka. On je i u poslednjoj četvrtini dva puta vraćao crno-bele u igru, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača.

Božo Đumić imao je 11 poena (5-7 iz igre) i 2 skoka, Aleksandar Cvetković zabeležio je 10 poena (3-9 iz igre), 1 asistenciju i 4 izgubljene lopte, uz dva-tri propusta u završnici meča, a loš dan imao je i Vanja Marinković – 5 poena (0-5 iz igre, 5-8 penali) i 3 skoka.

Vuk Radivojević predvodio je Igokeu sa 12 poena (4-10 iz igre), po 7 skokova i asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte, i Ivan Radenović upisao je 12 poena (5-13 iz igre, 6sk), a Aleksandar Ćapin dodao je 11 poena i 2 asistencije.