ПЛ: Вратио се Митар, Челси једва до бода!

Фудбалери Челсија и Њукасла одиграли су нерешено 2:2 на Сент Џејмс Парку у последњем суботњем мечу седмог кола Премијер лиге.

Фудбал 26.09.2015 | 22:40

"Свраке" су имале два гола предности коју су испустиле у последњих десетак минута.

Голове за Њукасл постигли су Перес у 42. и Вијналдум у 60, а бод свом тиму донели су Рамирес у 79. и Вилијан у 87. минуту.

Српски фудбалер Александар Митровић се вратио у екипу после три меча одсуства због црвеног картона који је добио на утакмци са Арсеналом, а менаџер Стив Мекларен је одлучио да га стави у стартну поставу. Млади нападач играо је до 85. минута.

Немања Матић и Бранислав Ивановић провели су свих 90 минута на терену за екипу Жозеа Муриња.

Њукасл је био бољи ривал у првом и на почетку другог полувремена, док је Челси био конкретнији у наставку, створио више прилика и извукао бод.

Челси после другог ремија у сезони има осам бодова и на 15. је месту на табели, док Њукасл има три нерешене утакмице и исто толико бодова, за претпоследње место на табели.

До вођства домаћи дошли су када је Сисоко послао савршен центаршут у шеснаестерац. Перес је имао проблема да прихвати лопту, али и довољно времена да се намести и волејом постигне погодак. Предност је дуплирана у 60. минуту. После корнера који је извео Перес, Вијналдум се искрао од противничких играча, остао сам на пет метара и без проблема главом постигао погодак.

Рамирес враћа Челси у игру у 79. минуту. Дугу лопту преко скоро целог терена добио је Азар, Белгијанац је није добро прихватио, али је ипак стигао до ње и додао Рамиресу који постиже сјајан погодак са око 18 метара.

На 2:2 Челси је изједначио у 86. минуту. Вилијан је извео слободан ударац са велике удаљености, нико није успео да захвати лопту која је ишла директно у гол и завршила у мрежи. Екипа Жозеа Муриња имала је још неколико пшрилика до краја меча, али је резултат остао непромењен.