PL: Vratio se Mitar, Čelsi jedva do boda!

Fudbaleri Čelsija i Njukasla odigrali su nerešeno 2:2 na Sent Džejms Parku u poslednjem subotnjem meču sedmog kola Premijer lige.

Fudbal 26.09.2015 | 22:40

"Svrake" su imale dva gola prednosti koju su ispustile u poslednjih desetak minuta.

Golove za Njukasl postigli su Peres u 42. i Vijnaldum u 60, a bod svom timu doneli su Ramires u 79. i Vilijan u 87. minutu.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović se vratio u ekipu posle tri meča odsustva zbog crvenog kartona koji je dobio na utakmci sa Arsenalom, a menadžer Stiv Meklaren je odlučio da ga stavi u startnu postavu. Mladi napadač igrao je do 85. minuta.

Nemanja Matić i Branislav Ivanović proveli su svih 90 minuta na terenu za ekipu Žozea Murinja.

Njukasl je bio bolji rival u prvom i na početku drugog poluvremena, dok je Čelsi bio konkretniji u nastavku, stvorio više prilika i izvukao bod.

Čelsi posle drugog remija u sezoni ima osam bodova i na 15. je mestu na tabeli, dok Njukasl ima tri nerešene utakmice i isto toliko bodova, za pretposlednje mesto na tabeli.

Do vođstva domaći došli su kada je Sisoko poslao savršen centaršut u šesnaesterac. Peres je imao problema da prihvati loptu, ali i dovoljno vremena da se namesti i volejom postigne pogodak. Prednost je duplirana u 60. minutu. Posle kornera koji je izveo Peres, Vijnaldum se iskrao od protivničkih igrača, ostao sam na pet metara i bez problema glavom postigao pogodak.

Ramires vraća Čelsi u igru u 79. minutu. Dugu loptu preko skoro celog terena dobio je Azar, Belgijanac je nije dobro prihvatio, ali je ipak stigao do nje i dodao Ramiresu koji postiže sjajan pogodak sa oko 18 metara.

Na 2:2 Čelsi je izjednačio u 86. minutu. Vilijan je izveo slobodan udarac sa velike udaljenosti, niko nije uspeo da zahvati loptu koja je išla direktno u gol i završila u mreži. Ekipa Žozea Murinja imala je još nekoliko pšrilika do kraja meča, ali je rezultat ostao nepromenjen.