СП атлетика - преглед: Одувала их с цвећем у коси!

Доминација Јамајке у спринту је употпуњена и у женској категорији. Ево најважнијих резултата са Светског првенства у атлетици.

Остали спортови 24.08.2015 | 22:40

Одувала их с цвећем у коси!

Јамајчанска атлетичарка Шели Ен Фрејзер Прајс освојила је данас титулу у трци на 100 метара на првенству света у Пекингу!

Тачније би било рећи да је – одбранила ту титулу, коју је прво освојила у Берлину 2009, испустила у Даегуу две године касније, када је била тек четврта, али повратила пре две године у Москви зачинивши злато на 100 метара тријумфом и на 200!

Кад се већ осврћемо на каријеру најбрже жене данашњице, да "поменемо" да је она двострука узастопна олимпијска шампионка на 100 метара, из Пекинга и Лондона! Мало ли је?

Фрејзер Прајс је дошла до злата у времену 10,76 секунди, испред Холанђанке Дафне Шиперс која је освојила сребро резултатом 10,81 секунди. Бронза је припала Американки Тори Боуви у времену 10,86 секунди.

Канадски атлетичар Шонеси Барбер освојио је злато у скоку с мотком.

Барбер је освојио титулу скоком од 5,90 метара, док је сребро припало Немцу Рафаелу Холцдепеу који је прескочио исту висину, али из већег броја покушаја. Бронзану медаљу поделили су актуелни светски рекордер и олимпијски шампион Француз Рено Лавилени и Пољаци Пјотр Лисек и Павел Војчешовски резултатом 5,80.

Кенијска атлетичарка Вивијен Чериот освојила је данас златну медлају на 10.000 метара. Чериот, која је претходно освојила титулу 2011, у Даегуу. а двострука је светска шампионка на 5.000 метара, ушла је у циљ у времену 31:41,41 минута.

Сребро је припало бившој светској дворанској првакињи Етиопљанки Гелети Бурки у времену 31:41,77, а бронза Американки Емили Инфелд - 31:43,49 минута.

Колумбијска атлетичарка Катарина Ибаргуен одбранила је у Пекингу титулу светске првакиње у троскоку. Тридесетједногодишња Ибаргуен тријумфовала је у финалу скоком од 14,90 метара,

Израелка Хана Књажјева Миненко освојила је сребро оборивши национални рекорд скоком од 14,78 метара, док је бронза отишла у руке олимпијске шампионке Казахстанке Олге Рјапакове резултатом 14,77 метара.