SP atletika - pregled: Oduvala ih s cvećem u kosi!

Dominacija Jamajke u sprintu je upotpunjena i u ženskoj kategoriji. Evo najvažnijih rezultata sa Svetskog prvenstva u atletici.

Ostali sportovi 24.08.2015 | 22:40

Oduvala ih s cvećem u kosi!

Jamajčanska atletičarka Šeli En Frejzer Prajs osvojila je danas titulu u trci na 100 metara na prvenstvu sveta u Pekingu!

Tačnije bi bilo reći da je – odbranila tu titulu, koju je prvo osvojila u Berlinu 2009, ispustila u Daeguu dve godine kasnije, kada je bila tek četvrta, ali povratila pre dve godine u Moskvi začinivši zlato na 100 metara trijumfom i na 200!

Kad se već osvrćemo na karijeru najbrže žene današnjice, da "pomenemo" da je ona dvostruka uzastopna olimpijska šampionka na 100 metara, iz Pekinga i Londona! Malo li je?

Frejzer Prajs je došla do zlata u vremenu 10,76 sekundi, ispred Holanđanke Dafne Šipers koja je osvojila srebro rezultatom 10,81 sekundi. Bronza je pripala Amerikanki Tori Bouvi u vremenu 10,86 sekundi.

Kanadski atletičar Šonesi Barber osvojio je zlato u skoku s motkom.

Barber je osvojio titulu skokom od 5,90 metara, dok je srebro pripalo Nemcu Rafaelu Holcdepeu koji je preskočio istu visinu, ali iz većeg broja pokušaja. Bronzanu medalju podelili su aktuelni svetski rekorder i olimpijski šampion Francuz Reno Lavileni i Poljaci Pjotr Lisek i Pavel Vojčešovski rezultatom 5,80.

Kenijska atletičarka Vivijen Čeriot osvojila je danas zlatnu medlaju na 10.000 metara. Čeriot, koja je prethodno osvojila titulu 2011, u Daeguu. a dvostruka je svetska šampionka na 5.000 metara, ušla je u cilj u vremenu 31:41,41 minuta.

Srebro je pripalo bivšoj svetskoj dvoranskoj prvakinji Etiopljanki Geleti Burki u vremenu 31:41,77, a bronza Amerikanki Emili Infeld - 31:43,49 minuta.

Kolumbijska atletičarka Katarina Ibarguen odbranila je u Pekingu titulu svetske prvakinje u troskoku. Tridesetjednogodišnja Ibarguen trijumfovala je u finalu skokom od 14,90 metara,

Izraelka Hana Knjažjeva Minenko osvojila je srebro oborivši nacionalni rekord skokom od 14,78 metara, dok je bronza otišla u ruke olimpijske šampionke Kazahstanke Olge Rjapakove rezultatom 14,77 metara.