Ф1: Хамилтон суверено до пол позиције у Мађарској!

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон освојио је пол позицију пред десету трку овогодишњег шампионата Формуле 1.

Остали спортови 25.07.2015 | 16:40

Хамилтон је до девете пол позиције ове сезоне, а 48. у каријери, дошао сјајним кругом на стази „Хунгароринг“ у времену од 1:22.020 минута.

Британцу ће се у првом реду на старту трке, у недељу у 14 часова, придружити тимски колега Нико Розберг, док ће треће место заузети возач Ферарија Себастијан Фетел.

Бранилац титуле је од почетка тркачког викенда био доминантан на „Хунгароринга“, а у том стилу је наставио и током квалификација. До пол позиције је дошао са скоро шест десетинки предности у односу на Розберга, који је направио грешку у самом финишу и тако остао без шансе да изазове тимског колегу. Фетел је био једну и по десетинку иза сународника.

Бољи од осталих у квалификацијама био је прошлогодишњи победник трке у Мађарској Данијел Рикардо, испред Кимија Раиконена у Ферарију, возача Вилијамса Валтерија Ботаса и Данила Квјата у болиду Ред Була. Прву десеторицу комплетирали су Фелипе Маса у другом Вилијамсу, возач Торо Роса Макс Ферстапен и Роман Грожан у Лотусу.

Први део квалификација није донео велика изненађења, али су многи очекивали да ће возач Мекларена Џенсон Батон проћи даље, пошто је британски тим у бољој форми стигао у Мађарску. Међутим, због проблема са болидом, Батон је морао да се задовољи 16. местом, испред двојца Заубера Маркуса Ериксона и Фелипеа Наср. Последњи стартни ред резервисан је за Роберта Мерхија и Вила Стивенса из Марусје.

У другом делу је у једном тренутку на стази била истакнута црвена заставица, пошто се Мекларен Фернанда Алонса зауставио на стази. Шпанац је заједно са редарима одгурао свој болид до бокса, али није могао да се врати на стазу и квалификације је завршен као 15. Први испод црте за пролазак у последњи део био је возач Форс Индије Нико Хилкенберг, којег су следили Карлос Саинс у болиду екипе Торо Росо, тимски колега Серхио Перес и Пастор Малдонадо у Лотусу.