ЕП: Велика побједа ''Змајева'' над Израелом!

Босна и Херцеговина је у Зеници савладала Израел 3:1. Един Вишћа и Един Џеко јунаци побједе Босна и Херцеговине.

Фудбал 12.06.2015 | 23:30

Един је тренутно најпопулараније име у Босни и Херцеговини.

Имењаци Един Вишћа и Един Џеко обрадовали су вечерас све навијаче Босне и Херцеговине, која је успјела први пут у историји савладаи Израел. Вишћа је постигао два гола, а капитен Џеко један за тријумф од 3:1. Тријумф наде, који враћа екипу Мехмеда Баждаревића у борби за пласман на Европско првенство.

Оно што је много битно је да је Босна и Херцеговина до побједе дошла након преокрета и тако показала да има карактер. Гости су повели у финишу првог полувремена, голом Бен Хаима. Гол,који је дошао послије пар добрих прилика за БиХ.

Онда је услиједио фуриозан финиш првог полуврмена. Већ у сљедећем нападу Един Вишћа је погодио за 1:1. Занимљиво први гол Вишће у дресу репрезентације БиХ.

Недуго затим Врањеш је тукао главом и лопта је у руку погодила играча Израела. Пенал за БиХ. Капитен Џеко је преузео одговорност и погодио за велики преокрет 2:1. Пети гол Дијаманта у квалификацијама.

У другом полувремену гости су у пар наврата озбиљно припријетили. Ипак ово је ноћ Едина Вишће, који је својим другим голом на мечу потврдио побједу.

Тријумф, који оставља наду да БиХ у посљедња четири кола до макар баража. Резултат меча Велс- Белгија 1:0 нам не иде на руку. Сада је Велс први на табели са 14 бодова, Белгија има три мање, Израел је остао на девет, а ми на осам бодова.