EP: Velika pobjeda ''Zmajeva'' nad Izraelom!

Bosna i Hercegovina je u Zenici savladala Izrael 3:1. Edin Višća i Edin Džeko junaci pobjede Bosna i Hercegovine.

Fudbal 12.06.2015 | 23:30

Edin je trenutno najpopularanije ime u Bosni i Hercegovini.

Imenjaci Edin Višća i Edin Džeko obradovali su večeras sve navijače Bosne i Hercegovine, koja je uspjela prvi put u istoriji savladai Izrael. Višća je postigao dva gola, a kapiten Džeko jedan za trijumf od 3:1. Trijumf nade, koji vraća ekipu Mehmeda Baždarevića u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Ono što je mnogo bitno je da je Bosna i Hercegovina do pobjede došla nakon preokreta i tako pokazala da ima karakter. Gosti su poveli u finišu prvog poluvremena, golom Ben Haima. Gol,koji je došao poslije par dobrih prilika za BiH.

Onda je uslijedio furiozan finiš prvog poluvrmena. Već u sljedećem napadu Edin Višća je pogodio za 1:1. Zanimljivo prvi gol Višće u dresu reprezentacije BiH.

Nedugo zatim Vranješ je tukao glavom i lopta je u ruku pogodila igrača Izraela. Penal za BiH. Kapiten Džeko je preuzeo odgovornost i pogodio za veliki preokret 2:1. Peti gol Dijamanta u kvalifikacijama.

U drugom poluvremenu gosti su u par navrata ozbiljno priprijetili. Ipak ovo je noć Edina Višće, koji je svojim drugim golom na meču potvrdio pobjedu.

Trijumf, koji ostavlja nadu da BiH u posljednja četiri kola do makar baraža. Rezultat meča Vels- Belgija 1:0 nam ne ide na ruku. Sada je Vels prvi na tabeli sa 14 bodova, Belgija ima tri manje, Izrael je ostao na devet, a mi na osam bodova.