Суд у Москви изрекао казну друштвеној мрежи Телеграм
Друштвена мрежа Телеграм је кажњена са 35 милиона рубаља због тога што није уклонила садржај који је забрањен у Русији, пренели су данас руски медији.
Свијет 16.03.2026 | 13:53
Окружни суд у Москви прогласио је апликацију за размену порука Телеграм кривом због тога што није уклонила садржај који је забрањен у Русији и изрекао је административну казну у износу од 35 милиона рубаља (око 370.000 евра), преноси руска агенција Интерфакс.
У судској пресуди се наводи да је апликација Телеграм крива по пет тачака оптужнице због "неуклањања информација или интернет страница које садрже позиве на екстремистичке активности, материјале са порнографским сликама малолетника и/или огласе за регрутовање малолетника за учешће у порнографским догађајима".
Прес-служба Роскомнадзора (РКН) саопштила је 10. фебруара да Телеграм, чије је пословање у Русији први пут ограничено у августу прошле године и даље не поштује руско законодавство.
У саопштењу се наводи да ће услуге ове друштвене мреже бити додатно ограничене "како би се осигурала усклађеност са руским законодавством и обезбедила заштита грађана".
Последњих година, највећи интернет сервиси као што су Гугл, Епл, Телеграм, Фејсбук, Твитер, ТикТок и Фондација Викимедија, више пута су позвани на одговорност у Русији због тога што нису уклањали забрањене садржаје.
(Тањуг)

Коментари / 5
Оставите коментарЛили
16.03.2026 15:32Телеграм је страница за размјену порнографског материјала и то Над цесто заробљеним Малољетницама(слуцајеви пријављени са 10 годисњацима па цак и младе) које су претуцене силоване а некада цак и оно финално знаци убијене.Телеграм забранити
ОДГОВОРИТЕАуу
16.03.2026 15:40Телефрам симбол слободе тако популаран на западу а види ста путко уради црни путко сви дрзавници исти гусе слободу
ОДГОВОРИТЕМина
16.03.2026 16:32Ако је злостављање дјеце или порнографија, демократија...онда сте у праву.
Ре Мина
16.03.2026 19:58А ти мислиш да руски режим истину говори? У Русији је диктатура. Види ово "Последњих година, највећи интернет сервиси као што су Гугл, Епл, Телеграм, Фејсбук, Твитер, ТикТок и Фондација Викимедија, више пута су позвани на одговорност у Русији због тога што нису уклањали забрањене садржаје." Све оно што режиму не паше и постаје опасно за режим они забране и прогласе терористима и као против руских закона. И демократије није по руском закону, нит људска права итд. Али зато је кројење устава да би он владао доживотно по закону.
Ратковсц
16.03.2026 16:58Ццццц,русски суд..надлежан за моссковски атар..
ОДГОВОРИТЕ