ШПА: Торес вуче Атлетико ка ЛШ!

Атлетико Мадрид "ишчупао" бод у предграђу Валенсије и дошао на корак од директног пласмана у групну фазу елитног такмичења.

Фудбал 10.05.2015 | 16:40

Мало је недостајало да у последња два кола Примере гледамо трилер-завршницу у борби за директан пласман у Лигу шампиона, међутим, изгледа да неће доћи до тога.

Валенсија је у суботу испустила два гола предности против Реал Мадрида, а Атлетико је у недељу успео да освоји бод против Левантеа.

"Јорганџије" су одиграле 2:2 у предграђу Валенсије, захваљујући поготку Фернанда Тореса у 80. минуту.

Атлетико је овим ремијем задржао четири бода предности у односу на Валенсију, па му је у преосталим мечевима, против Барселоне код куће и Гранаде у гостима, довољно да једном победи. Четвртопласирана Валенсија ће до краја сезоне играти против Селте на Местаљи и Алмерије у гостима. Уз неопходне победе, "слепи мишеви" морају да се надају и киксевима још актуелног шампиона, иначе ће морати у квалификације за Лигу шампиона.

Екипа Дијега Симеонеа у недељу у подневном термину није оправдала улогу фаворита. Леванте, којем освојен бод много значи у борби за опстанак, одлично је ушао у меч и два пута водио. Прво голом Барала у 32. минуту, а потом и захваљујући презицном Учеу у 63. Гости су до полувремена изједначили преко Сикере, 35. минут, а потом је у финишу Торес био највиши у скоку на центаршут из корнера за коначних 1:1.