ŠPA: Tores vuče Atletiko ka LŠ!

Atletiko Madrid "iščupao" bod u predgrađu Valensije i došao na korak od direktnog plasmana u grupnu fazu elitnog takmičenja.

Fudbal 10.05.2015 | 16:40

Malo je nedostajalo da u poslednja dva kola Primere gledamo triler-završnicu u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona, međutim, izgleda da neće doći do toga.

Valensija je u subotu ispustila dva gola prednosti protiv Real Madrida, a Atletiko je u nedelju uspeo da osvoji bod protiv Levantea.

"Jorgandžije" su odigrale 2:2 u predgrađu Valensije, zahvaljujući pogotku Fernanda Toresa u 80. minutu.

Atletiko je ovim remijem zadržao četiri boda prednosti u odnosu na Valensiju, pa mu je u preostalim mečevima, protiv Barselone kod kuće i Granade u gostima, dovoljno da jednom pobedi. Četvrtoplasirana Valensija će do kraja sezone igrati protiv Selte na Mestalji i Almerije u gostima. Uz neophodne pobede, "slepi miševi" moraju da se nadaju i kiksevima još aktuelnog šampiona, inače će morati u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa Dijega Simeonea u nedelju u podnevnom terminu nije opravdala ulogu favorita. Levante, kojem osvojen bod mnogo znači u borbi za opstanak, odlično je ušao u meč i dva puta vodio. Prvo golom Barala u 32. minutu, a potom i zahvaljujući prezicnom Učeu u 63. Gosti su do poluvremena izjednačili preko Sikere, 35. minut, a potom je u finišu Tores bio najviši u skoku na centaršut iz kornera za konačnih 1:1.