Примера: Реми Севиље, ''нула'' Виљареала!

Фудбалери Рајо Ваљекана победили су на свом терену Алмерију са 2:0 у првој недељној утакмици 32. кола шпанске Примере, док су екипе Гранаде и Севиље одиграле без голова, а истим резултатом завршен је меч Виљареала и Кордобе. Селта је наставила да ствара позитивне резултате, па је на гостовању била боља од Еибара 1:0.

Фудбал 20.04.2015 | 16:20

Први гол на утакмици постигао је Антонио Амаја у 23. минуту, када је искористио центаршут Зе Кастра с десне стране и главом са око пет метара савладао голмана Рубена, док је коначан резултат поставио Мику у 90.

Алмерија после 32 одигране утакмице заузима 18. место у Примери са 28 бодова и предстоји јој велика борба за опстанак, док је Рајо 10. са 41.

Гранада у последњих шест међусобних сусрета није успела да узме ни бод против Севиље, па јој је ово први пут после августа 2012. године да узме пола плена против гиганта из Андалузије.

Оба гола постигао је Дијего Мајнц. Штопер Гранаде је прво донео предност својој екипи у 16. минуту, а онда је у 69. минуту затресао мрежу свог тима.